| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferența dintre baieții răi si băieții buni? Cum se diferențiază? Stie cineva? Dau funda

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Despre fete știu următoarele. Fetele bune merg în rai, fetele rele merg unde vor. Asta se poate aplica și la băieți.
Ca să se poată răspunde, ar trebui să clarificăm ce înseamnă băiat bun și băiat rău. Sunt nenumărate criterii. În raport cu aceste criterii, este greu să îi împarți în două categorii iar acestea să fie stabile, cine e bun este bun pe vecie, iar cel rău, la fel.
Pentru că mie îmi place să cred mai mult că oamenii sunt buni ( greșeală mare, care costă, dar așa sunt eu), eu definesc așa băieții răi. Băieții răi sunt niște băieți buni care sunt într-o pasă proastă, într-o situație proastă, într-o zi proastă.
Nici un băiat nu este complet rău, nici invers. Sunt nuanțe și grade. O fată îl consideră pe un băiat rău pentru că a plecat de lângă ea, s-a dus la alta. Avea promisiuni de loialitate, erau logodiți? A promis el dragoste veșnică? Lumea este cum este. Dacă lumea nu face ce vreau eu, dacă un băiat nu mă iubește pe mine că așa vreau eu, atunci el este rău? Îmi face mie un rău? Dacă am rămas gravidă cu el este altceva. Se poate scrie o carte groasă pe această temă.

26 răspunsuri:
| melodrama a răspuns:

Https://imgur.com/a/MPl4AA6 aici suntem buni

https://imgur.com/a/PtcoK8N aici suntem rai

| Drimmero a răspuns:

Nu stiu de ce, dar cand cineva zice de vreun bad boy d-asta, ne imaginam cu totii un plod de 1, 60 maxim, slab cat scandura, cu tigarea in gura, sapca intoarsa si blugi cu tur lasati,, de zici ca si-a bagat caramizi pentru a arata mai gras. E amuzant sa vezi un d-asta care e tare-n gura.

Diferenta o face creierul, inteligenta care te arata daca esti cu adevarat un barbat sau cu adevarat un mascarici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu toți ne gândim la tine când zice cineva "bad boy"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De conducere si cine i-a decizii intr-un grup, baiat rau = lider. Nu ma intereseaza ca e grupu drogatilor, sau grupu de sah, ala care conduce o haita de prosti in spatele lui(baietii buni).
E admirat de fete.

| RAY a răspuns:

Hai sa iti spun ceva,acum mult timp eram vanatori si culegatori,barbati erau vanatori, cei mai buni dintre ei aveau mai multi copii cu mai multe femei, astfel femeile au scris in codul ala genetic fata de ce barbati sa fie atrase, acesti badboys au fost vanatori buni, desigur ca barbati din ziua de azi nu sunt deloc ca vanatori de atunci, monogamia a dat nastere la indivizi care natura i uraste, aici intervine selectia sexuala, vezi tu din 7 miliarde de persoane nici 10% nu ar rezista selectiei naturale,noi pacalim natura,asta naste indivizi frustrati,complexati pe buna dreptate,exista barbati frumosi,inalti,puternici vs opusul lor, asta e viata o tarfa,nu e corecta, selectia nu a fost corecta, ai prins ideea, golani, vagabonzi, smecheri sunt asa ramasite ale acelor vanatori, femeile aleg ceea ce alegeau si atunci, sa nu uitam ca o femeie ramane gravida si 9 luni numai poate face copii, pentru o femeie riscul e mult mai mare decat pentru un barbat care poate face sex mai mereu, asta inseamna ca femeia ar prefera badboy pentru sex si un baiat bun ca relatie pe termen lung, ambele e mai greu

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nici vorba de asa ceva, inaltimea este nr1 in preferintele femeilor

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Inteligenta atrage dar nu aia de calcule matematica, inteligenta de vagabond, smecher, manipulator

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"golani, vagabonzi, smecheri "
De când? Poate fetele alea urâte sau prost crescute.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu are legatura cu educatia, atractia este involuntara

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu te-am mai bagat in seama de mult si doare, simteai nevoia.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Inteligenta atrage pe toata lumea, inteligenta practica, nu cea teoretica.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E pe dracu nr 1, daca nu-i place femeii fata ta, e cam degeaba.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

E si asta un adevar, dar eu vorbeam de ce preferinte au ele

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

De unde poti intelege tu ca barbat ce gandesc femeile?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Din studiul evolutiei umane

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru RAY):

Poti sa ai si doctorat in psihologie, tot o sa faca sa apara o situatie pe care nu ai cum s-o intelegi.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Baieti rai e o categorie in care gasesti mai multe tipologii (cocalari, manelisti, golani, printre altele). La fel cu baietii "buni" (timizi, tocilari, samd).

| RAY a răspuns (pentru EvilMayDie64):

Diversitate,da

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru RAY):

Diversitatea este un cuvant puternic, mon ami. Ai diversitate intre sexe, intre tipologii de oameni, intre genii si primate, intre putere mondiala si tara din lumea a treia, samd.

| RAY a răspuns (pentru EvilMayDie64):

Exista lucruri universale ale speciei umane

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Bwhahahaha, inca ai credinte din carti? Viata bate filmul!

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru RAY):

Eu le numesc "tipologii". Specia umana este o rasa fascinanta din punct de vedere psihologic, crezi ca le-ai vazut pe toate dar ramai mereu surprins happy

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Bate filmul cand e vorba de interese materiale

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Aia e altceva, se numesc influente, nicidecum psihologii.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Omul are doua interese cel rational =constient si cel emotional =subconstient

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru RAY):

Ai dreptate RAY viata e o tarfa nu a fost corecta niciodata.