Întrebare recomandată | TheBoyTheCool24 a întrebat:

Care e factorul cheie folosit de oameni pentru a avea succes fie că-i vorba de sport, IT, bussiness?

Munca? Disciplina?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Succesul este rezultatul unui proces, în care se însumează mai multe. Cine va avea succes, nu spune, nu gândește, hai să folosesc factorul cheie. Eu aș pune pe locul 1 pasiunea și perseverența în urmărirea țelului.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cred ca in primul rand ar fi munca si efortul depus, timpul si tot ce investesti in "situatia" respectiva.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa fie buni in ceea ce se cere, si sa fie bine platit.
E vorba de mult noroc, uneori de adaptare.
Uneori vezi idioti in domenii bune, care n-au bani de tigari, sau oameni muncitori in domenii proaste, care nu doar ca n-au bani de tigari, au si datorii.
Trebuie sa fii capabil si sa alegi un domeniu bun, altfel nu ai cum sa ai succes.
Sunt destui care au facut IT si au iesit prosti bota, buni de soferi la curierat, iar altii au facut liceul miner, au invatat sa puna windows in 2003, si au firma de IT acum, platesc absolventi de facultate sa lucreze pentru ei.

| Eugen80 a răspuns:

Sexul.

| Dana1999 a răspuns:

Citeste secretele succesului de Dale Carnegie

| stancuprint a răspuns:

Din punctul meu de vedere, si munca dar si disciplina. De exemplu daca faci sport haotic normal ca nu ai sa faci mare branza. Trebuie a citesti tutoriale despre ce sport vrei sa practici, sa fi documentat la zi.