| selena_4874 a întrebat:

Care e faza cu fundita pe aici?

Răspuns Câştigător
| yaVanilla a răspuns:

Pai o persoana ca si tine pune o intrebare si ceilalti ii raspund
si cel mai bun raspuns primeste fundawinking

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes! Numai bine!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente. Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fundița valorează o sută de puncte și te ajută să urci în topul TPU și este de asemenea semnul de mulțumire al persoanei căreia i-ai răspuns.
Sunt mulți cei care cerșesc fundița sperând că ajung experți TPU, dar această calitate o au toți cei dau răspunsuri de calitate și respectă politica site-ului, cei care oferă fundița omit faptul că nu este a lor ci a site-ului, ei fiind doar subsidiari!
Pa, pa.