| anonim_4396 a întrebat:

Care e faza cu grupurile astea de pe TPU care se strang ca pestii la momeala la o intrebare si fac chat de 40-50 de raspunsuri, nu mi se pare normal sa pun o intrebare la misto doar sa incep sa fac chat, dar banuiesc ca adminii nu au nimic impotriva atata timp cat le fac activitate, dar tot odata uita pentru ce au creat acest site, sunt unele intrebari in care sunt mai multe raspunsuri dar se vorbeste strict despre o problema sau nelamurire, aia e ok, dar ce am vazut eu, aia era pur si simplu "caterinca", nimic legat de o intrebare anume, era exact ca o conversatie in grup pe mess sau fb, problema asta am observat-o de luni bune, dar azi iar am dat peste o astfel de intrebare si deja ma calca pe nervi.

Răspuns Câştigător
| iwanttodestroytheworld a răspuns:

Da dar aici e altceva. Site-ul este pentru a ajuta oameni, nu pentru a conversa. Daca vrei sa vorbesti cu cineva poti sa intrii pe omegle sau alte chat-uri. Dar cand pui o intrebare seriosa si ei fac chat, si unul care poate vrea sa-ti dea un raspuns calumea dar vede acolo ca postarea are deja vreo 30 de raspunsuri, nu va mai fi asa interesat. Plus ca acesti ''comentaci'' ca sa le zic asa, au sanse sa obtina titlul de Campion al zilei la cate raspunsuri au. Pai e corect? Cand exista alti utilizatori se chinuie sa scrie un raspuns de nu-stiu-cate randuri. Nu e corect. Trebuie luate masuri.

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din fericire, majoritatea chaturilor astora e la T/A, unde oricum, intra doar aia care vor chat si nu prea le au cu raspunsul la intrebari adevarate.
E adevarat, ca am dat de un chat din asta la Conversatii si n-am avut rabdarea si nervii necesari sa citesc mai mult de 4 raspunsuri.

| darrio2007 a răspuns:

Poti raporta ceea ce contravine regulamentului TPU. Daca-l cunosti.Pana atunci, care e intrebarea ta?

| MarianWLF a răspuns:

Va place sa sariti cu gura, ati vazut ceva din ce am scris macar?

| RAY a răspuns:

Care e problema ta,eu aseara am avut o conversatie cu cineva, suntem finte sociale, suntem programati genetic sa comunicam, lipsa comunicari creste rata depresiei, frustrarilor, gandire negativa, sistem imunitar slabit etc

| RainmakerX a răspuns (pentru iwanttodestroytheworld):

Pentru titlul de campion al zilei nu se ia in considerare decat cate un singur raspuns pentru fiecare intrebare. Eu asa stiam. Adica daca raspunzi de 10 ori la aceeasi intrebare atunci se va puncta doar 1. Eu asa stiu...
Ai si tu dreptatea ta, ar trebui sa se dea titlul de campion pentru cel cu cele mai multe fundite facute in interval de 24 de ore. Ar fi mai corect asa.
Imi place cum gandesti dar pentru moment nu avem ce sa facem.

| RAY a răspuns (pentru iwanttodestroytheworld):

Conversatile trebuie sa aiba legatura cu subiectul din intrebare

| MarianWLF a răspuns (pentru RAY):

Pai exact asta spuneam, degeaba mi-ai spus mie "care e problema ta", pai asta e, nu aveau nici o legatura cu intrebarea, daca de exemplu la o intrebare normala se intalneau 2 dintre acei "pesti" incepeau sa converseze la intrebarea bietului om dar nu subiecte legate de intrebare, incepeau cu chestii de genul "ce faci ma, mergi la culcare", iar dupa ce incepeau dansii sa converseze chemau si restul "pestilor" la acea intrebare sa mai dea o runda de chat pe TPU, si nu stiu cine le da de mancare dar se tot inmultesc, si nu e vorba la T/A, ii vezi cam pe la orice categorie, nu am vrut sa aduc un atac la adresa lor cu aceasta intrebare pentru ca nu ma intereseaza cat de sus urca ei in rank facand punctaj sau mai stiu eu ce, ce am vrut sa spun se pare ca doar userul sadChristmas a inteles, si anume "site-ul e pentru a ajuta oameni", exista T/A dar din cate am vazut se pare ca nu le mai ajunge, am primit notificare ca intrebarea mea a fost mutata la alta categorie, deci un admin a vazut intrebarea macar, sper sa se mai diminueze putin din mimozele astea.

| RAY a răspuns (pentru MarianWLF):

Scopul sunt banii restul sunt detalii

| MarianWLF a răspuns (pentru RAY):

Desigur, asta am stiut-o de cand au inceput sa apara pe TPU reclame, ma rog, zilnic toti ne sculam devreme pentru bani asa ca... ma rog, site-ul e inca frumos, si vreau sa ramana asa.

| iwanttodestroytheworld a răspuns (pentru RAY):

Da dar aici e altceva. Site-ul este pentru a ajuta oameni, nu pentru a conversa. Daca vrei sa vorbesti cu cineva poti sa intrii pe omegle sau alte chat-uri. Dar cand pui o intrebare seriosa si ei fac chat, si unul care poate vrea sa-ti dea un raspuns calumea dar vede acolo ca postarea are deja vreo 30 de raspunsuri, nu va mai fi asa interesat. Plus ca acesti ''comentaci'' ca sa le zic asa, au sanse sa obtina titlul de Campion al zilei la cate raspunsuri au. Pai e corect? Cand exista alti utilizatori se chinuie sa scrie un raspuns de nu-stiu-cate randuri. Nu e corect. Trebuie luate masuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai functie de report, ai formular de contact nu ai decat sa raportezi

| RainmakerX a răspuns:

Daca este la T/A si raspunsurile sunt date la intrebarea unui prieten de-al lor atunci e okay dupa mine.
Daca fac conversatii pe la intrebari de pe la alte categorii mai importante precum Adolescenti, Religie, Educatie si Cultura Generala s.a.m.d atunci tot ce poti sa faci este sa le dai report.

Atata timp cat este o intrebare de la T/A tunci nu am nimic cu ea...si eu am prieteni pe acolo si ne place sa vorbim. Pana la urma acea categorie este numai pentru asa ceva, nimeni care vrea sa fie serios nu intra acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am patit la fel. sad Nici macar nu ii cunosc pe cei care faceau chat. Vorbeau chestii aiurea...