| anonim_4396 a întrebat:

Care e limba voastra straina preferata?

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Romgleza, vorbita "bine" de unii dintre romanasii nostri. Ma amuza teribil. happy

| NLS a răspuns:

Gerfrangleza

| oglindasultanului a răspuns:

Bengaleza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ador spaniola, am invatat-o de la telenovele, imi place mult pentru ca(...)de fapt nu pot explica in cuvinte, e plina de viata, pasiune. Si e si simpla. Ma atrage cultura spaniolilor, de asta m-am apropiat atat de limba asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cat e posibil sa inveti o limba din telenovele (am vazut vara asta pe cineva care se lauda ca a facut asta, iar spaniolii nu intelegeau nimic din ce spunea), dar ma bucur daca ai reusit. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-ar placea sa invat franceza.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cert, e limba care suna cel mai frumos. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nene, n-am invatat la scoala decat 2 limbi, dintre care una e folosita intens pentru ca engleza se foloseste zilnic in IT...mai e germana pe care o stiu relativ moderat, dar nu prea o folosesc fiindca n-am ocazii. Insa desi n-am mai facut germana in scoala de prin 2009 tot o mai recapitulez asa la cateva luni cand mi se face dor de ea. Nu vreau sa imi iasa din indemanare.
By the way, Duolingo sucks! Es ist für Kindergarten.
Deci gergleza e preferata mea.

@Drimmero, n-ai de gand sa raspunzi cu "fotbaleza"?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin intermediul fotbalului am ajuns sa inteleg spaniola, italiana, franceza, chiar si din germana poti sa te obisnuiesti cu cuvinte, deci poti sa zici 'fotbaleza'.