| anonim_4396 a întrebat:

Care e logica din spate a unui utilizator care pur și simplu nu vrea să interacționeze cu alții dincolo de comunitate, vrea să își păstreze anonimatul?

Eu mă gândeam la câteva variante: fie e cineva cunoscut și nu vrea să afli, fie e cineva introvertit cu "valori" implementate de acasă "nu te împrietenești pe internet" ceea ce personal mi se pare lipsit de sens, pentru că într-adevăr, internetul nu este cel mai sigur spațiu, însă asta nu înseamnă că nu pot fi și excepții. Fie nu i-a placut abordarea (însă just ar fi să îți și spună) cât despre slte motive, vă las pe voi să vă dați cu părerea, tocmai de aceea am și pus întrebarea laughing

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu de ce nu ți ai pus numele real la username?

| anonim3247 a răspuns:

Sunt forumuri unde se cunosc personal 15 - 20 de oameni între 30 - 40 - 50 de ani.

| anonim3247 a răspuns:

Pe internet se poate face o comunitate de câteva zeci de oameni care au interese comune și discuții comune.

| anonim3247 a răspuns:

Se și întâlnesc în oraș la un sfat sau o vorbă

| anonim3247 a răspuns:

Ăștia selectează cu cine să fie și prieteni în viața reală.

| EcceHomo a răspuns:

Să zicem că ne împrietenim noi doi. Ce rost crezi că are să vii de la Cuca Măcăii la Craiova, ca să discutam vorbe? Punem vreo afacere la punct? Prietenie pentru o viata? Ha!

| DonEnnioSalieri a răspuns:

Nu i plac oamenii