| AlexDorinel a întrebat:

Care e mai frumos/frumoasa, liceul sau facultatea(ca și baiat)? Și de ce?

Eu sunt a 10a și mi place enorm, as bloca timpul dacă s-ar putea.

La facultate nu prea cred ca e asa multa distracție cum e la liceu, ca acolo se duc majoritatea tocilari.

Vreau și părerea voastră.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gata cu politica? Ai sa faci tu facultate cand va muri Iliescu.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Mai ramai repetent prin liceu daca tot iti place.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns:

Daca esti inca la liceu,cum poti face afirmatia aia ca la facultate nu e mai bine?
Bagi niste chestii de sta mata in coada laughing. Afla ca viata de student,deci aia de facultate este cea mai frumoasa perioada din viata unui om.
Cu viata ca aia no sa te mai intilnesti niciodata.
La liceu esti mucos,nu stii cu ce se maninca viata,cand sa incepi sa afli cate ceva deja se termina.
La faculate deja esti pe valuri cum se zice laughing sex,femei, distractie, mai si inveti, faci de toate.
Deci sa spuna cei care au facut toate scolile nu ce cred unia sau ce crezi tu, tu ca de obicei crezi numa tampenii laughing

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Spui tu.La liceu esti inca mucea laughing de abia stii pe ce planeta stai, asta daca stii, apoi cand sa prizi ceva se termina scoala laughing cand incepe viata aia buna.Deci liceul se duce la facultate si acolo incepe viata.La liceu esti minor, nu stii mai nimic.
Bine ca tu gandesti ca stii de toate, asta e alta poveste, dar asta nu inseamna ca este si adevarat.

| Lukasssz a răspuns:

Sunt la liceu in an terminal si mi s-a spus ca viata la facultate e mai faina.Aici ai gresit, sunt mai multi tocilari la liceu.Sti de ce e mai fain la facultate? Pentru ca nimeni nu mai sta dupa fundul tau, esti spre finalul adolescentei. Daca faci vreo boacana, nu mai ai anxietatea aia ca o sa te spuna la sedinta lu` maicata si lu` taicatu, esti pe cont proriu!

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai am facut 18 luna asta.

| Eireann a răspuns:

Mi- a placut mai mult la facultate desi cel mai bine este cand esti adult - banii tai, casa ta, deciziile tale. Vorba lui maica- mea: cand o sa fii la casa ta poti sa faci cum doresti.

| DanielVălean a răspuns:

La facultate se duc majoritatea care vor cât de cât un viitor stabil în România. Puțini dintre ei sunt tocilarii pe care îi cunoști în liceu, din moment ce sunt puțini tocilari în lume laughing
Totuși, ca să-ți răspund la întrebare, părerea mea e că facultatea e mai distractivă decât liceul. Ești deja adult, dar cu atribuții de adolescent. Ai doar sesiunile de examene, în rest nu te stresezi cu nimic. Orarul este, de obicei, mai scurt decât cel de la liceu și poți avea zile în care cursurile încep după ora 10 dimineața. Per total, viața la facultate mi se pare mie, cel puțin, de o grămadă de ori mai frumoasă decât cea în liceu. Viața de student o bate pe cea de licean.

Răspuns utilizator avertizat
| DanielVălean a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu am întâlnit părerea asta.

| gellalbie4ever a răspuns:

La facultate tocilarii= sunt oameni siguri pe ei care știu ce vor să facă în viață ( cu viața lor)

| StanescuLata a răspuns:

Mie nu mi-a placut in generala, deoarece atunci cand desenam incalcam conturul!