| Arakiss a întrebat:

Care e meseria la care ai visat de cand erai mic? Corespunde cu ceea ce faci azi?

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aproape. Pe primul loc mecanic de locomotiva si sofer de tir. Sant camionagiu dar e posibil sa prind trenu in viitor

| AvalohAlyn a răspuns:

Profesor/educator.

Nu corespunde.sad

| Yukidaruma a răspuns:

Voiam sa devin medic veterinar. Nu corespunde cu ce ma pregatesc sa fac, dar este un domeniu care am descoperit ca imi place ^^.

| RAY a răspuns:

Am visat sa zbor in spatiu = nu imi pot parasi iubita si sa o las in liniste si pace, asa ca raman aici pe pamant

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici nu mai stiu toate meseriile pe care mi le-am dorit, atunci.
Candva am zis ca vreau sa ma fac primar, multa vreme ziceam ca o sa ma fac sofer. Prin adolescenta am inceput mecanica, si mi-am zis ca am nimerit-o cat de cat, iar dupa liceu m-am facut vopsitor cu acte.
In prezent sunt agent de paza, cu toate ca am experienta in mecanica si vopsitorie, si sunt cautat.

| Drimmero a răspuns:

Am visat intotdeauna de cand eram copil sa ajung fotbalist si sa evoluez la echipa mea de suflet, ceea ce era foarte greu de realizat, nici soarta nu m-a ajutat si s-a ales prafu', am ajuns sa fac cu totul si cu totul altceva,, duca-se ca mi-a trecut mirajul asta.

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Pot sa te întreb ceva? big grin

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Iar intrebari? daca e ceva personal, private stuff!

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Oooo haide, nici măcar nu am pus întrebarea

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Baga mare, te ascult

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Ce job ai in prezent? big grin hi-hi-hi

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Esti materialista? Nu e ceva in care sa zici 'ce barbat bine e asta', e ceva mai modest, cu care nu mi-e rusine sa o zic, dar nici sa ma laud. Era mai bine sa intrebi in privat,, nu imi place sa ma expun.

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Da foare, extra, mega, materialista aha, aha
"Bărbat bine " ești când ai un loc de muncă și nu putrezești in pat că un trântor
Hmmm pot sa incerc sa ghicesc, cam unde ai lucra?

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Ia-le prin eliminare, nu stiu care e scopul si de ce sa aflii, ti-am zis ca nu e nimic wow, nu sunt director la banca si nici IT-ist.

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Ce te face sa crezi că dacă ai funcție de director sau IT-ist că ești din start și "wow"
Lasă-mă să mă gândesc, cred că lucrezi intr-un colectiv mare, lucrator comercial?

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Nu o consider eu ci societatea, una e sa zici ca esti manager la BNR si alta e sa zici ca esti manipulant de marfa in Auchan, parca strambi din masele cand sesizezi diferenta,, bine doar daca esti superficial si nu mai dai 2 bani pe calitatile pe care le are omul respectiv, totul tine de hartia aia numita bani.

Nu chiar, nu am ajuns lucrator comerciant, e prea mare bataia de cap pentru mine, dar tot pe langa un colectiv mare ma invart.

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Din punctul meu de vedere o meserie wow e sa fii actor, pictor, muzician
Lucrezi cumva în industrie, sunt pe aproape? :-)

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Nici intr-un caz, nu am niciun talent, chiar sunt om simplu si asta imi place la mine.

De unde atata rabdare sa intrebi astea despre mine vazand ca nici de-al dracu' nu-ti zic?

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Incerc sa nu mor de plictiseala deci am o tonă de rabdare (ca altceva chiar nu am de făcut )
Cred că in industrie lucrezi, sunt pe aproape?

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Nu, e ceva personal, scuza-ma dar nu dau detalii despre viata cum o fac altii cu lejeritatea, ti-am mai zis ca nu-mi place sa ma expun, in privat nu intrebai.

| Frank51 a răspuns:

Nu am fost un copil care sa viseze la ceva anume. Am fost fascinat de calculatoare si m-au atras, asa ca daca as putea sa lucrez in acest domeniu ar fi un avantaj. Ideea e ca in ziua de azi oriunde mergi exista un sistem informatic, asa ca am o arie destul de mare. Deocamdata studiez inspre asta si deci, sansele sa ma apropii de jobul pe care mi-l doresc sunt foarte mari.

| SilentRain a răspuns:

Baschet de performanta, nu rade că ăia era meseria mea de viitor laughing)
Nu corespunde absolut deloc

| Hammurabi a răspuns:

De mic copil am visat să nu lucrez niciodată.
Probabil mai am puțin și-mi îndeplinesc visul. laughing

| mentholinks a răspuns:

Am visat multe. Nu corespunde. Am ajuns aproape boschetar.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu ca muream de foame cu aia.

| christine99 a răspuns:

E trist ca nici nu imi mai amintesc sad

| Crsiti92134 a răspuns:

Sofer pe tir
Inca sunt la scoala

| MGEORGESCU a răspuns:

De mica am fost fascinata de tot ce inseamna armata, mi-am dorit extrem de mult sa lucrez in cadrul M.A.I, visul meu cel mare era sa port cu mandrie o astfel de uniforma, insa viata m-a dus in directii total diferite, m-a purtat prin domenii atat de diferite incat am ajuns sa lucrez intr-un domeniu in care nu m-am gandit ca o sa ajung vreodata, in contabilitate. De la visul frumos in care eu defilam intr-o coloana a armatei am ajuns sa ma ocup de chimie, ulterior m-am indreptat spre litere, pentru ca intr-un final sa studiez stiintele economice, mai exact audit intern si drept urmare sunt contabila. Mi-e bine din punct de vedere profesional, sunt implinita, insa visul meu e doar un vis din pacate.

| bvzmsam a răspuns:

Inca studiez.

| Posible000 a răspuns:

Eu unul, am vrut sa devin mai intai pompier pentru a salva vieți iar mai apoi fotbalist pentru ca imi plăcea de shakira și am auzit ca a fost invitată la o echipă de fotbal să le cânte. iar mai apoi în armată.
Nu corespunde nici una cu ceea ce fac acum.
Acum lucrez pe retail si la afacerea proprie.