| drogh a întrebat:

Care e parerea voastra despre violenta? Argumente...

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Sunt de parere ca violenta nu ar trebui sa-si aiba locul in niciun aspect al vietii si in lume, in general, desi stiu ca asta e imposibil si ca intotdeauna cineva isi va pierde cumpatul, mai devreme sau mai tarziu. Nu consider ca violenta e o solutie, indiferent de natura problemei si cred ca ar trebui evitata cat mai mult posibil. E mult mai eficient sa discuti calm (sau dupa ce te calmezi, daca iti iesi din fire) si sa ajungi la o solutie folosind logica si gasind argumente rationale.

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

E inutilă.

| ElenaSA a răspuns:

Violenta este o cale de rezolvare a problemelor- o cale gresita desigur, o cale de a arata ca esti puternic-desi poti fi puternic prin multe calitati personale, o modalitate de descarcare atunci cand te supara cineva-asa ca este nevoie sa se educe persoana, sa actioneze cu calm.

| andrei1237 a răspuns:

O parere extrem de proasta, cei care lovesc ar trebui inchisi pe viata.

| ACEofCARDS4 a răspuns:

Nu castigi nimic prin violenta decat in cazuri mai speciale...Nu apela la ea(sfatul meu)!