| anonim_4396 a întrebat:

Care e peștele vostru preferat și cum vă place să îl preparați?

23 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu conteaza pestele. Ci... oasele. Cu cit are pestele mai putine oase, cu atit mai mult imi place happy.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru cristi202):

O data mi-a rămas os in gât blestemata sa fie ziua aia când am vrut sal musc de cap ori era os ori era ochiul lui nu știu mai exactă dar eram totul ros la față nu știu cum am făcut dar cred ca cu ultima suflare l-am scos

| RAY a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

De cați bani ai furato?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru RAY):

Stai cuminte

| RAY a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Ia auzi

| cristi202 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

De ziua aia mi-e frica mie cand maninc peste! laughing laughing laughing

| cristi202 a răspuns:

Cred ca stiu ce peste imi place. Macrou la conserva, neaparat in sos tomat, deschis pe-un picior de plai, savurat pe-o gura de rai.
Adica, o fi pestele fain, dar si experienta de linga conteaza. happy

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru cristi202):

Exact acum voiam să scriu de macrou în sos tomat la conservă și bineînțeles peștele file să nu mai cauți după oase.

| cristi202 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ooo! Asta inseamna ca trebuie sa deschidem niste conserve impreuna! happy

| RAY a răspuns:

Somon, macrou =la conserva, eu daca eram peste erai prima pe lista mea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil somonul.

| relian a răspuns:

Somul e cel mai bun.Din cati pesti am incercat, mai bun ca asta nu cred ca e.
Somnul este suculent, gust f bun, nici moale nici tare.Inainte mancam ca bolovanu salmon, credeam ca daca e scump e si bun laughing aia e o prostie, doara pentru ca are carnea rosie aia nu inseamna nimic.

Salmonu sau in general pestii din specia asta au carnea tasata si uscata.
Bine unia or sa zica depinde cum il gatesti.Gatit exact la fel somnu da clasa oricarui alt peste.is mancator de peste si stiu sa apreciez mai bine decat unia care maninca din an in paste.
Eu nu il prepar laughing ma duc la un restaurant si maninc,ori il prepara altcineva,de regula gaseam o femeie ceva sa il prepare.
Am incercat si eu sa prepar, dar stii cum e cand nu-tiu place sa faci ceva, nu iti iese bun, asa ca las pe cei care se pricep, eu doara savurez laughing
Aaaa sinca ceva, somnul nu are miros puternic de peste.De oase nu-i problema, nu maninc niciodata pesti care au oase pe ei, deci numa file laughing nu stau sa caut oase printre dinti.
Cum e preparat? La cuptor.iar langa bagi ceva brocoli sau sparanghel facute la oala din aia cu aburi si te simti minunat, nu te simti plin, te simti exact cum trebuie dupa ce maninci asa.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu sunt fan al mancatului de cadavre ale animalelor moarte.
Sunt vegetarian.

| Dismally a răspuns:

Pastrav si macrou - prajit, cu lamaie; ansoa la paste happy

| gemeni6226 a răspuns:

Nu-mi place pestele deloc.E ceva ce doar o data in viata am mincat pe urma niciodata altul.Dar salata de icre imi place.

| oglindasultanului a răspuns:

Hmm, trebuie sa zic ca-mi place pestele, si nu am preferinte speciale, nu m-am gandit niciodata la astea.

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu-mi place peștele că mă bate

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu ne place peștele pentru că ne bate laughing

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Toți Pești sunt ai mei laughing))

Îmi place orice fel de peste dar cel mai mult îmi place Hamsi happy îmi place cel prăjit așa bine și puțin ars

| anonim_4396 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Vaaai...mi-ai făcut poftă de hamsii date prin mălai, prăjite...cu mămăliguță. sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și mujdei. sad

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru anonim_4396):

Și mie mie pofta puțin

| BauBauuu a răspuns:

Peștii din apa dulcelove struck
Folosesc lămâie(la preparare).Yum-yAMilove strucklove struck