| monicaaa17 a întrebat:

Care e primul sentiment pe care îl simtiti când aflați despre o persoana ca a comis fapte rele(grave)? Viol, crima...

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De distrugere a raului. Imi aminteste ca traim intr-o lume cazuta, in care domina pacatul, nu ca as fi uitat complet daca nu aflam de aceste,, noi'' imoralitati. De asta este necesar Dumnezeu in viata noastra, sa nu se mai intample asemenea minuni demonice, nu poate evolua societatea noastra in bine fara cuvantul Sau.

| SilentRain a răspuns:

Scârbă

Răspuns utilizator avertizat
| Dorotheea21 a răspuns:

Primul sentiment pe care il am este ca pe forumul acesta nu se stie care este diferenta dintre emotii si sentimente.

| troleibuz a răspuns (pentru Dorotheea21):

Iti dai seama ce desteapta esti tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curiozitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu simt nici un sentiment, mă simt doar superior lor(că nu se pot controla). daca știu ce i-a determinat sa facă asta, as putea sa simt ceva în legătură cu fapta comisă de ei. Eventual să judec.
Violul și crimele sunt de când pământul, nu e ceva nou.

| Justme79 a răspuns:

Daca persoana in cauza este cineva apropiat sau mai ales persoana cu, care posibil să fiu împreună îți dai seama că în momentul când afli de ce a fost capabil să facă nu știu care ar fi în primul reacția mea ce sa mai vorbim de ce sentiment ași putea simți că îți dai seama că se acumulează enn gânduri și multe altele pe care nu ți le poți explica in acel moment!

| OttoVonAegyssus a răspuns:

Un sentiment de scârbă. Ar trebui să reintroducă pedeapsa capitală, pedeapsă ce a fost abolită prin Decretul-Lege nr. 6 din 7 ianuarie 1990 și a fost înlocuită cu pedeapsa închisorii pe viață, o mare greșală din punctul meu de vedere.
Ultimele persoane condamnate la moarte și executate au fost pe 25 decembrie 1989, restul este istorie, după părerea unora, a fost o greșală, greșeală pe care o regretă și acu'... mie unia puțin îmi pasă de executare, ci mai mult de ceea ce a ajuns această țărișoară (ce a mai rămas din ea).