| JustmeSorin a întrebat:

Care este cea mai buna carte citita de voi?

Răspuns Câştigător
| sniper2998 a răspuns:

Eu iti multumesc pentru postarea intrebarii.Am vazut comentariul de sus in care e mentionat "Razboi si Pace" de Tolstoi si am inceput serios sa ma gandesc la citirea romanului in vacanta asta. happy

6 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Asta e o intrebare capcana? smug
Glumesclaughing
Am citit anul trecut o carte destul de bunicica."Amintiri din viitor" mi se pare ca se numeste si e destul de interesanta...doar ca iti cam zdruncina credinta, in rest e ok laughing

| JustmeSorin explică (pentru ionutzul31):

Da am auzit si eu de ea, si am inteles ca este destul de interesanta. O sa o caut sa o citesc. Mersi ca mi-ai adus aminte de ea.

| sniper2998 a răspuns (pentru JustmeSorin):

Eu iti multumesc pentru postarea intrebarii.Am vazut comentariul de sus in care e mentionat "Razboi si Pace" de Tolstoi si am inceput serios sa ma gandesc la citirea romanului in vacanta asta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magicianul-John Fowles

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Insula miserioasa...plina de mistere! A ta care a fost?

| JustmeSorin explică (pentru Savin_Ana-Maria_1988):

Deocamdata Razboi si pace - Lev Tolstoi, dar mi-a mai placut si Mizerabilii - Victor Hugo, Marin Preda - Delirul. Ma rog, mai multe, insa acum caut o carte interesanta, de autori contemporani cu noi. Peace!

| sniper2998 a răspuns:

Al doilea razboi mondial... de Mark Henri, am mai citit:
-Gheorghe Buzatu=Razboiul ultrasecret
-Charles Wighton & Gunter Peis=Spionii veaneau din infern
-Simon Wiesenthal=Asasinii printre noi
-Nicolae Minei=Frontul invizibil
-Paul Stefanescu=Front fara transee
Mau fascinat mult artile de natura istorica, militara si politica