| Lioana a întrebat:

Care este cea mai buna ciocolata, dupa parerea voastra?

15 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Nu zic că este cea mai bună, dar este preferata mea: Ciocolata Heidi.

| RAY a răspuns:

Schogetten,milka,dar cea mai buna e cea cu 95% caco foarte sanatoasa pentru inima, creier, tot ea are puterea de a taia foamea desi slabesti plus ca taie pofta de dulce, da energie

| Shimozukushiki a răspuns (pentru RAY):

Unde e aia cu „95% bună pentru inimă"? Și unde găsești tu așa ceva în România?
Eu dacă dacă mănânc din aia de 80% nu mai dorm toată noaptea, ba din contră, și e ca și cum aș bea 10 cafele odată și mai rău mă agită + că mă doare inima și nu pot închide toată noapte un ochi, și mă și agită.

| RAY a răspuns (pentru Shimozukushiki):

85% scuze

| Shimozukushiki a răspuns (pentru RAY):

85 ca 85 dar nici aia cu „foarte sanatoasa pentru inima" nu e corectă

| justanotheruser99 a răspuns:

Sunt mai multe, dar sa zicem ca Heidi, Merci, Schogetten sau Neuhaus (e ciocolata belgiana, pur si simplu geniala).

| oglindasultanului a răspuns:

Elvetiana.

| deeeaqq a răspuns:

Ciocolata belgiană.
Sau Schogetten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toblerone(alba) și încă una "die Weisse" pe care nu am văzut-o decât în Germania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kinder, in rest nu ma dau in vant dupa ciocolata

| Daniel9988 a răspuns:

Belgienii sunt celebri pentru. ciocolata lor fina.Ei au in fiecare oras cate o strada plina de ciocolaterii.Am mers acolo si am gustat praline, foarte bune.

| 4StarLight a răspuns:

Ritter Sport, eu mănânc numai albă cu alune dar sunt sigură că și celelalte sunt foarte bune! happy

| RedTMS a răspuns:

Milka cu oreo! happy