| Smileee a întrebat:

Care este cea mai interesanta carte?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt foarte multe carti interesante. Acum as spune : Domnisoara Christina de Mircea Eliade.

| Petronela a răspuns:

Cea mai interesanta carte dupa parerea mea este la rascrucere de vanturi-emile brote sau enigma otiliei-george calinescu... fundita?batting eyelashes:d

| Ralucarrie a răspuns:

Invitatie la vals-drumes

| alexandraaaaa a răspuns:

Harry potter-toate volumele
Black beauty
Fetita celei de-a sasea luni-toate volumele
Copiii lampii fermecate-toate volumele
Eragon-toate volumele
Amurg-toata seria

Sunt carti fara varsta, superbe, moderne, nu clasiice, nu plictisitoare.Cu un limbaj nou, la moda.Cu intrigi, cu situatii cu vorbe ca acum, in aceasta perioada de varf. E ca si cum ai privi un film de aventura, fantezie cand citesti aceste carti.NU ai cum sa te plictisestihappy

Sper sa iti placa!happy

O, si Singur pe lume e superba

| godmusthateme666 a răspuns:

Pe mine m-a impresionat
Rosu si Negru - Stendhal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele nescrise inca.

| cristi 25 a răspuns:

Cea mai interesanta carte e joker sai asu si 2 poate cand esti la pierdere...