| BUBULINA a întrebat:

Care este cea mai saraca tara din Uniunea Europeana?

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Bulgaria si Romania.

| Flav a răspuns:

Se vorbeste asa de rau de Romania si se fac atatea mistouri, incat voua vi s-a implementat ideea ca noi chiar suntem cea mai distrusa patrie. Mda.

| Flav a răspuns:

Dar de Republica Moldova ati auzit?

| Flav a răspuns:

@lolita- multumesc pentru atentionare, am citit din Europa, am facut o gafa mare. Dar stiam ca Moldova e cea mai saraca, cel putin era si s-o fi dus alta la fund de curand.
The right answer is Bulgaria.

lolita
| lolita a răspuns:

Flav, Moldova nu este in U. E. si eu am fost tentata sa raspund ca si tine cu toate ca cea mai sarca tara din Europa nu este Moldova ci Albaniawinking. Bulgaria este cea mai sarca tara din UE.

| anad a răspuns:

Depinde la ce se refera. Daca este vorba de PIB atunci "Biroul de statistici al UE a anuntat ca Bulgaria a avut cel mai mic PIB pe cap de locuitor, de 38 de unitati, in timp ce Romania a avut 41 de unitati, fiind a doua cea mai saraca tara din UE." Daca e vorba de riscul de saracie, Letonia este pe primul loc, pe locul doi Romania si apoi Bulgaria.

| Frogie a răspuns:

Nu e adevarat. Romania nu este cea mai saraca tara! Vorba lui Flav. Duceti`va in Bulgaria sa vedem dupa aia ce o sa credeti despre Romania! O sa vi se para Raiul pe pamant.

| mariaw a răspuns:

Romania si Bulgaria

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Romania este cea mai saraca tara. romania a fost o tara bogata dar din cauza unor nenorociti care au furat si si-au facut averi peste noapte am ajuns sa fim saraci.

| versavia a răspuns:

Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca Bulgaria. Am fost vara trecuta in Grecia si am trecut prin Bulgaria si, sincer, pare mult mai saraca decat Romania, din cauza soselelor stricate, caselor darapanate...etc