NOname
| NOname a întrebat:

Care este cel mai frumos vis îndeplinit al tău?

Răspuns Câştigător
| CloseToYou a răspuns:

Ca sunt in sfarsit ceea ce am vrut sa fiu.Adica mi-am indeplinit visul de a fi...EU happy. Eram o fire timida si sincer eram si cam fraiera...hee heeMereu incercam sa le fac pe plac celorlalti, si ei ma foloseau.Se comportau frumos cu mine doar atunci cand ii ajutam, le faceam un favor.Dar niciodata nu mi se raspundea la fel.Asta pana intr-o zi cand m-am hotarat ca nu e in regula.Ma saturasem sa-mi plang de mila in fiecare zi, sa il intreb pe Dumnezeu de ce oamenii sunt asa, de ce isi bat joc de mine toti.Asa ca incetul cu incetul am inceput sa ma detasez.Nu am mai ascultat ce ziceau ceilalti, nu imi mai era teama ca poate voi face ceva si ceilalti vor rade de mine happy.
Acum sunt EU, cea care am fost intotdeauna dar am stat ascunsa sub o masca care era facuta pentru ceilalti.Sunt mereu vesela, imi place sa vorbesc cu toate persoanele, sa socializez.Sunt foarte neindemanatica, mereu ma impiedic sau daram chestii rolling on the floor.Ma simteam foarte jenata, dar acum rad si eu de mine.Imi spun opinia in legatura cu orice, chiar daca este contrara cu a celorlalti.Ma exprim exact asa cum vreau,zambesc mereu si nu ma iau prea in serios happy.
Intotdeauna visam sa am multi prieteni,sa fiu placuta de toti.Dar mi-am dat seama ca trebuie sa te accepti tu in primul rand,sa-ti accepti defectele,calitatile si sa le iubesti,fiindca pana la urma esti perfect exact asa cum esti.

Asta e visul care mi s-a indeplinit:sa ma simt bine in pielea mea si sa fiu fericita exact asa cum sunt big grin
Stiu,poate am fost plictisitoare, si nu multora le pasa de,, povestioara'' mea indeajuns incat sa o citeasca.Nu incerc sa fac pe victima, nici nu incerc sa primesc laude, si stiu ca unora o sa le para patetic dar pur si simplu asta e adevarul.Este doar vina mea ca am fost proasta(stiu ca nu-i cel mai bun cuvant dar cam asa ehee hee)
Vad foarte multe intrebari de la persoane care au fost ca mine si mereu incerc sa le ajut. Sper ca ce am scris aici ii va inspira putin, fiindca tot ce am scris a fost din inima.
V-am pupat pe toti kiss
P.S-Noname esti o persoana minunata, meriti tot respectul happy

| NOname explică (pentru CloseToYou):

Mulumesc, CloseToYou. În mod sigur ai putea să fii o inspirație pentru toți. Optimismul tău este extrem de molipsitor. Ține-o tot așa și în continuare!

| Georgeeeeeeeee a răspuns (pentru CloseToYou):

Genial. clar eşti un exemplu, hug!

| CloseToYou a răspuns (pentru Georgeeeeeeeee):

Multumesc happyHug back! big grin

| CloseToYou a răspuns (pentru NOname):

Multumesc de apreciere!big grin

| MitroKta a răspuns (pentru CloseToYou):

CloseToYou, subscriu la tot ce ai scris, chiar nu am nimic de adaugat...Mi-ar placea sa facem pentru ca avem multe lucruri in comun, inclusiv impiedicarea frecventa de chestii laughing)))))!

| Sorin122 a răspuns (pentru CloseToYou):

Multumesc mult, chiar m-ai inspirat>big grin

57 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Poneiule drag, bine te-ai întors. Mi-ai lipsit mult.
Despre ce poze vorbești? Iar mă confunzi cu vreo Sharon Stone?

Cum a fost concediu? Că încă nu-mi dau seama dacă ești odihnit sau iritat.

NOname
| NOname explică:

...hhhhsăcașA.eitșunăcnîleiamuN! măticsuserlîăcăsaL

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să lucrez acolo unde mi-am dorit!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Mai am de asteptat o vreme pana cand va deveni realitate.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un copil frumos si destept!

greece12
| greece12 a răspuns:

Copiii mei.
Desi este un vis cu "va urma".happy

| Vizitiul a răspuns:

Sa violez o varstnica hidoasa si sa ignor o virgina frumoasa.

| Vizitiul a răspuns:

tulosba ni zergetni va ca tuab ed avec itad...

| Corina a răspuns:

Cel mai frumos vis al meu a fost sa am si o fetita pe langa baiatul deja existent. Dumnezeu mi-a ascultat dorinta si mi-a daruit o mica printesa la 12 ani dupa baiat. Deci visul mi s-a implinit.

| BRG a răspuns:

Să te cunosc

| Klepto a răspuns:

Cand a inceput sa iasa soarele si pe strada mea, totul s-a daramat ca un castel de carti si visul s-a terminat.
Acuma ma pot bucura doar ca am intalnit-o pe "ea" si atat.

| NOname explică (pentru Klepto):

Klepto, dragă, ce ai? De ce ai murit? Revino-ți, te rog!
Și mâine e o zi...
O să fie bine.

| Klepto a răspuns (pentru NOname):

Este un nume mai decent decat ce aveam eu in minte, crede-ma.Am spus "O sa fie bine" la asa de multa lume si o sa o continui sa o spun, dar niciodata nu o sa cred asta.Fiecare cu stilul lui de viata, fiecare cu blestemele sale.

Opresc aici off-topicul.

| EmaS a răspuns (pentru Klepto):

Klepto a murit.Traiasca Klepto! Cel nou, bineinteles.Tu stii ce spun.

| Klepto a răspuns (pentru EmaS):

Salutari din lumea celor care nu cuvanta(nu animalele), Klepto inca sta pe aici, tot mort ii, la mormantarea lui au cantat 40 de bocitoare si au fost tunuri de basi si cascade de bautura, dupa cateva ore nimeni nu mai stia ca este la mormantare sau a cui mormantare este sau cum ii cheama.
Klepto o sa ramana Klepto intotdeauna.
Nici nu pot sa-mi imaginez ce spui si asta spune ceva, am o imaginatie prea bogata, dar telepat inca nu sunt.

| CLAUDIUBRETT a răspuns (pentru Klepto):

Ti-as raspunde ca pentru blesteme exista descantece si deslegari dar as fi ipocrit pentru ca nu cred in putere blestemelor.si chiar daca ele exista.eu am antidotul, nu il scriu aici ca poate nu l-ai accepta si nu vreau sa te supar, dar daca vrei ti-l spun, o noapte placuta

| Klepto a răspuns:

.nubiameifasootpelKiullusupoetaoP.utlauaslefnu-rtnianivrusaseiuberterabmihcso,eimednapacsaenratsasarafaasaiasaiubertotpelKiullusupo,kleptOacasa,nubaerpiiistelfusaltlumaerpenupistsorpaerpiiotpelK.edeperiamtackleptOasaiasasotpelKepporgniliraod,ireiacincelpuN

De la sfarsit spre final sa se inteleaga ceva.In sfarsit am gasit si eu un remediu pentru "Neintelegere de Klepto", trebuie sa fiu citit pe dos sa fiu inteles.

| Klepto a răspuns:

Pe oglinda mea scrie "Aberatiile pe care le sunt sunt mai aproape de adevar decat par", pe a ta ce scrie?

| EmaS a răspuns:

Te-ai intors din concediu? Ne era dor de tine! Bine ai venit cu forte proaspete!

| RoseQueen a răspuns:

M-ai am mult de asteptat, cred. As vrea sa fiu(pe viu) oriunde si oricand, nu doar in vise si subconstient.

| sunshine939 a răspuns:

Faptul ca mi am achizitionat o masina cand nici nu speram. faptul ca sunt in relatia pe care o am acum.si cam atat.

| RoxYuuKikyo a răspuns:

FAptul ca tata s-a intors sanatos si bine din misiune... A fost cel mai fericit moment cand am vazut ca a coborat din avion fericit! love struck

| Piinkyy a răspuns:

Hmm...indeplinit? eu as vrea pe viitor sa mi se indeplineasca pentru ca mai am de asteptat.in primul rand as vrea sa am un servici ok, sa imi intemeiez o familie si acum ma bucur de anii copilariei, iar cel mai frumos vis indeplinit al meu este ca mi-am gasit jumatatea si sper sa fie asa :*

| brutus123 a răspuns:

Cel mai frumos vis al meu este Viata!

| MihaelaDart a răspuns:

Imediat dupa ce am absolvit facultatea alta sansa de job in orasul meu nu era, doar invatamantul. La inceput am fost entuziasmata abia asteptam sa incep noul job, apoi de la rautatile din serviciu de la colegi abia asteptam sa vina vacantele. Visul meu era sa renunt la invatamant pentru intotdeauna si sa am propria afacere in cariera de artist plastic si dupa cativa ani de predat s-a implinit neasteptat. Cu plecarea mea in afara Romaniei, mi-am putut indeplini si visul. Acum sunt fericita pe plan profesional.

| AliceIDK a răspuns:

Ca mi-am gasit pisica!
Dar si cu persoana iubita.
Ma simt bine,
Dar cred ca nu e destul!
Persoanele virtuale le cunosc,
Frang inimi si sentimente
Persoanele reale,
Cu care te intalnesti,
Frang sau nu sentimente...
Prietenii adevarati
Te sustin in orice ai face
Familia, rudele
Sunt aproape de tine,
La bine si la rau!

Atat am de spus!

| Cristi_1137 a răspuns:

Sa fiu cu persoana pe care o iubesc happy, am stat mult timp sa vorbesc cu ea dar in final am reusit. A fost foarte greu sad

| vreau1alint a răspuns:

Am reusit sa citesc 100 de pagini in 5 ore(cand aveam 12 ani) si acum am reusit sa cuceresc fiinta iubita si sunt in al noualea cer.

| ExpertInLove a răspuns (pentru vreau1alint):

Hey...nu vreau sa-ti stric buna dispozitie dar 100 de pagini in 5ore e destul de putin...ai putea sa incerci cu 200 sau depinde.

| vreau1alint a răspuns (pentru ExpertInLove):

Nu mi se pare putin...si eram mica...eu sunt multumita

| BellaSomerhalder a răspuns:

Nu stiu, momentan n-am niciun prieten "stabil", care sa ma sustina cand dau de greu ( ca orice om ), asa ca tot ce-mi ramane este familia. Ma bucur ca am o familie.

| ViseDestrămate a răspuns:

Mereu mi-am dorit ca familia şi prietenii mei să fie în deplin siguranţă, şi foarte aproape de mine.Şi visul meu e îndeplinit.
Pa-pa!

| pepy63 a răspuns:

Ca sunt tata a doua fetite scumpe, sa nu ma intrebi de vise neimplinite, ca nu mai termin o noapte intreaga de scris

| emmyl a răspuns:

Eram într-o excursie, cu un grup. Eram singur. Nu-mi erau prieteni, doar cunoscuți. Am ajuns pe un podeț, deasupra unui pârâu. Am spus în glumă la doi tineri din preajma mea: "Acesta este pârâul dorințelor; arunci o monedă, îți pui o dorință și se va împlini!" Chiar le-am arătat practic și mi-am pus dorința să găsesc o persoană pecare să o iubesc și care să mă iubească cu adevărat. Atunci era o joacă, dar dorința s-a împlinit.

| Cadillac a răspuns:

Din firea mea timida nu am reusit sa socializez cu nimeni dar am reusit sa trec peeste asta si acum am o prietena si stiu sa socializez mult mai bine nu mai trebuie sa ma uit in sus cand vorbesc cu cineva pot sa ma uit in ochi lui pana il fac sa se uite el/ea in sus.Cel imi mare vis mi s-a implinit.

| PsychoDreamer a răspuns (pentru Cadillac):

Si cum ai reusit? ce actiuni ai intreprins?

| Cadillac a răspuns:

Iar al doilea vis al meu este sa vad o poaza cu NOname mi se poare foarte interesant/alaughing.(nu glumesc)