| razadeluna a întrebat:

Care este cel mai interesant muzeu pe care l-ati vizitat pana acum?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Muzeul National de Istorie. Mi-a placut la nebunie, nu mai imi venea sa ies de acolo. Un singur de lucru as avea de obiectat:nu ar strica sa existe personal calificat care sa preia anumite grupuri si le explice istoria exponatelorhee hee

| Emeraude a răspuns:

De departe Madame Tussauds...si putin Luvru, dar acolo am fost doar in trecere cand eram cu un proiect in Paris, n-am avut timp sa ma holbez si in concluzie nici sa-mi fac o parere clararolling on the floor).

| LuS[z] a răspuns:

Cu siguranta Grigore Antipa

| alecs871 a răspuns:

Muzeul meu propriu... camera mea.

| iri a răspuns:

Nu am vizitat multe muzee, pentru ca nu imi plac, dar muzeul din cetate de la Sighisoara imi place mult. love struck

| zuly a răspuns:

Muzeul figurilor de ceara din Sankt Petersburg. Mi s-a parut fascinant, unele figuri erau atat de realiste incat te uitai la ele si ti se parea ca respira, ca imediat o sa clipeasca, o sa vorbeasca sau o sa te apuce de mana, te lua si frica la un moment dat. big grin Si am mai fost la un muzeu cu mumii in orasul Ialta (pen-la Crimeea) unde era un ghid care ne povestea despre fiecare mumie unde a fost gasita, cand, cum era ingropata, impreuna cu ce obiecte si presupuneri sau informatii veridice depsre statutul persoanei cand era in viata. Si acolo a fost foarte interesant, doar ca era un muzeu din acela ambulant, nu stiu sigur de unde venea.
Dar toate muzeele sunt interesante, mereu vezi si afli lucruri noi intr-un muzeu, de exemplu saptamana viitoare intentionez sa merg la muzeul de farmacie, cred ca o sa aflu multe lucruri interesante.

| loove.music a răspuns:

Cred ca muzeul satului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grigore Antipa, pana acum, fara dar sau poatehappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antipa, din Bucuresti, categoric. si celelalte muzee au fost interesante, dar niciunul la fel de complex precum Antipa :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memorialul Victimelor Comunismului şi al Rezistenţei din Sighetu Marmatiei