| Δи∂яɛɛα Ƨcʋмρικ a întrebat:

Care este cel mai mare continent?

14 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Cel mai mare continent este Asia, având o suprafaţă de 44 milioane km pătraţi. Este totodată şi cel mai populat continent, având 3 miliarde de locuitori.
Numai bine,
♥. Andreea. ♥

| darrio2007 a răspuns:

Asia.Alta intrebare mai grea nu ai gasit?

Alte răspunsuri
| claudiea79 a răspuns:

Asia este cel mai mare continent al lumii.

| claudiea79 a răspuns:

Africa este al 3 lea continent din lume

Alte răspunsuri
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Pardon, Asia laughing tastez cam repede si habar n-am ce scriu laughing

| elyssa20 a răspuns:

Asia este cel mai intins continent de pe Pamant, si de asemenea si cel mai populat. Suprafata lui constituie 8, 7% din suprafata totala a Terrei si 29, 8% din uscatul acesteia. pupici.

| ladylove a răspuns:

Asia, avand o suprafata de 44 milioane km patrati, este totodata si cel mai populat continent, avand 3 miliarde de locuitori.

| klary a răspuns:

Asia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asia tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Euroasia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asia este cel mai mare nu stiam ca este cel mai populat dar ca este cel mai mare da

| valivalentinuza a răspuns:

Euroasia= Europa + Asia. Desi aceste continente sunt despartite de un munte larg, ele se * impreuneaza *. Astfel,Europa si Asia au in total nu stiu cati km patrati, la fel si locuitorii. Stiu ca multi spun Asia, dar s-a descoperit acum, dupa anumite cercetari, Euroasia! Succes.