| Florin9Florin9 a întrebat:

Care este citatul vostru preferat? Sau citatele dacă sunt mai multe.

Răspuns Câştigător
| UnDiavol a răspuns:

What is love? The person you miss the most when everyone is around.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnDiavol):

Se potrivește citatul asta la continuare.
Love is a state in which a man sees things most decidedly as they are not.
Nietzsche, Friedrich

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omul bun in viata pierde, esti bun si luat de prost, facerea de bine - f. terea de mama, banii aduc fericirea

| CostinAlamariu a răspuns:

Every act of beauty is a revolt against the modern world.

| gemeni6226 a răspuns:

"Nothing exists except atoms and empty space. Everything else is opinion." - Democritus

| NotNamed a răspuns:

"Mass-media este cea mai puternica entitate de pe pamant. Ei au puterea de a face nevinovatul vinovat și vinovatul nevinovat, iar asta este puterea. Pentru ca ei controleaza mintile maselor."
- Malcolm X

"Fii tu însuţi schimbarea pe care vrei să o vezi în lume."
- Mahatma Gandhi

"Doar doua lucruri sunt infinite, universul si prostia umana, si nu sunt sigur in legatura cu primul."
- Albert Einstein.

| DonEduardo a răspuns:

¨A pricepe este mai important decat a sti.¨-Alexandru Ioan Cuza
¨Cand ti se pare ca un om este sever, gandeste-te ca nu intotdeauna o cetate intarita este o cetate inamica.¨-Nicolae Iorga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" I don't know what the heart is, not I: I only use the word to denote the mind's frailties."
" It is always by way of pain one arrives at pleasure."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"E mai usor sa traiesti dupa reguli fixe, decat prin tact si proprie judecata." - Huxley
"Daca ataci replica unui prost, risti sa te trezesti cu tot prostul in discutie." - Iorga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Un șut în fund, un pas înainte!"
Nu știu cine a zis, dar a zis bine. big grin

| Jus7t a răspuns:

Sunt destule, o să pun însă ce am citit ultima dată într-o carte și mi s-a părut interesant (Paulo Coelho - Aleph):

"Prima oară am fost foarte speriat, dar imediat după aceea am înțeles că iertarea nu funcționează decât pentru cine o acceptă. Am acceptat iertarea.
Există un moment în Biblie, la Cina cea de Taină când Isus spune : "Unul dintre voi se va lepăda de mine și celălalt mă va vinde". Pune ambele crime pe același plan, sunt deosebit de grave. Iuda îl vinde - și ros de vină, sfârșește prin a se spânzura. Petru se leapădă de el - și nu doar o dată, ci de trei ori. A avut destul timp ca să reflecteze și a stăruit în greșeală. Dar, în loc să se pedepsească pe sine pentru asta, își folosește slăbiciune drept forță : se transformă în cel mai mare predicator al mesajului celui pe care l-a părăsit când avea mai multă nevoie de el. Cu alte cuvinte, mesajul iubirii era mai mare decât greșeala, Iuda nu a înțeles, iar Petru s-a folosit de el drept unealtă a muncii sale."

| UnDiavol a răspuns:

Bani nu aduc fericirea Adevărat Niciodată crede-ma bani vin și pleca Fericirea Adevărată Aia rămâne pentru tot deauna pentru tot restul vieți nu o găsești nica ieri in lume ori unde te-ai duce si ai pleca nu poți cumpara fericirea Adevărată cu bani Niciodată in viața asta cu bani nu poți cumpara iubirea și nici fericirea nimănui in viața asta