| SkateFunk a întrebat:

Care este desenul(anime/cartoon) vostru preferat, overall (copilarie +alltime)?
Desi am vazut multe, al meu a fost, este si va fi mereu Naruto+Shippuden big grin
Al vostru care e?

14 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

YuYu Hakusho.

| SkateFunk explică (pentru Wr3nch):

Il stiu de pe vremea cand ma uitam pe Animax era ok

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Gravity Falls si Bakugan sunt preferatele mele!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Si all time Tokyo Ghoul!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Fineas și fărb

| IgnatVictor a răspuns:

Eu sunt un basic. Attack on Titan.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Ca desene, preferatele mele (nu pot să aleg un favorit ) sunt și au fost : "Vaca și Puiul ", "Johnny Bravo " și "Uimitoarea Lume al lui Gumball ".
Ca anime-uri am doar unul la care mă uit și ar fi pe genul "eroic" și acela este "Jujutzu Kaisen".Cu siguranță altul este number one pentru mine, dar dacă ți l-aș spune l-ai căuta și a-i rămâne oribilat.

| SkateFunk explică (pentru BumiWolfie15):

Vaca și Puiul si Johnny Bravo le-am vazut toate pe cartoon dar ambele contineau un fel de "comedie" la batjocura, care mie chiar NU imi placea si nici nu imi va placea vreodata, si mai erau multe de genul, Iar, Uimitoarea Lume al lui Gumball nu imi place, pentru ca aaparut tarziu de tot, eu fiind de pe vremea cu Fokids si Jetix, nici nu l-am vazut, am auzit de el, m-am informat putin pe google, dar mi se pare naspa. si cred ca, contine acelsti tip de comedie care mie mi se pare o tampenie mai ales pentru copii.
De asemenea toate 3 nu contin un fir de poveste, sunt foarte tqisted sa zic asa ceea ce nu imi place.

| BumiWolfie15 a răspuns (pentru SkateFunk):

Bine, mai încerc odată. Poate sunt prea copilăroasă, dar mi-au plăcut și desene fără un umor "porcos".
De exemplu:
1 "Câinele Curaj ", conține o tentă de dark humor și mi se pare grozav.Dar, nici aici nu găsești un fir narativ bine definit și poate provoca coșmaruri copiilor mai mici.
2 Mai era și serialul ăla difuzat odată pe Cartoon cu "Inazuma Eleven ". A fost primul anime la care m-am uitat fără să știu măcar în ce categorie se încadrează. Una dintre temele abordate este pasiunea pentru fotbal, de asemenea fiind foarte motivațional.
3 Dacă te pasionează lucrurile mai romantice (Nu știu dacă ești fată sau băiat. Sper să nu fi băiat, altfel voi întra într-o situație prea cringe! ), pe Disney Chanel se difuzează Miraculous Ladybug and Motan Noire.Este destul de interesant.Se urmărește ca subiect principal povestea încâlcită de dragoste dintre doi adolescenți cu super puteri în Paris. Niciunul nu cunoaște adevărată identitate a celuilalt, Marinette (Buburuza) se îndrăgostește de un băiat din clasa ei, iar acel coleg este de fapt Motan Noir care o place în secret pe Buburuza.

| SkateFunk explică (pentru BumiWolfie15):

Nu stiu prea multe despre Disnay ca mi-a trecut vremea, eu ti-am zis sunt din alta generatie, astea de pe disney mi se pare cam de ccopii, nu sunt rele dar na...nu se mai fac desene ca odinioara, asta e clar laughing
Si cum sa nu iti dai seama daca sunt baiat sau fata? brah... poza si numele nu iti zic nimic?laughing chicken brain

| BumiWolfie15 a răspuns (pentru SkateFunk):

Scuze, dar habar nu ai câte fete își pun la profil poze cu băieți "hot" luate de pe internet. Nu e ca și cum există prea mulți băieți cu numele ăsta și nu înțelege greșit, dar tipul din poză are o înfățișare prea rar întâlnită pentru a fii sigura dacă e chiar real.

| SkateFunk explică (pentru BumiWolfie15):

De aceea consider eu ca pozele de la profil, in mediul online sunt cam irelevante, in general reprezinta doar idealurile unora, sau ce rareori sunt realitati ce vezi in pozele de profil, putini isi mai pun fata, ca toti se considera urati, toti isi pun pozele frumoase pe retelele de socializare ca sa dea bine...
Marog respectiv de asta recomand sa te iei doar dupa nume in general daca e cazul daca nu iti ofera nici numele nici poza ceva cat de cat plauzubil, atunci poti intreba persoana, eu sunt baiat clar, insa stiu si baieti care isi pun poze cu fete hot de pe internet. nu stiu ce sa mai zic ciudata societatea in did laughing

| BumiWolfie15 a răspuns (pentru SkateFunk):

Btw,nu o mai da pe aia cu "mi-a trecut vremea " ca și cum ar fi o sută de ani diferență între noi? Eu am 15 ani și tu din câte ai scris în prima ta întrebare 20.

| SkateFunk explică (pentru BumiWolfie15):

Ikr forever young laughing happy big grinwinking