| Liviu321 a întrebat:

Care este diferenta intre un Iphone si un Allview? Am observat ca cele Allview sunt mai ieftine dar lumea prefera totusi Iphone? Suferiti mai bine daca aveti Iphone si nu Allview?

1 răspuns:
| valentino52 a răspuns:

Cred ca nu intelegi conceptul de calitate. Iphone-ul desi intr-adevar este la suprapret datorita brandului este de calitate mult superioara oricarui Allview. Macar de comparat cu un Samsung S3 sau ceva care totusi si ala costa de 2 ori cat un Allview. E vorba de performante, de sistem de operare, stabilitate, calitatea materialelor, felul in care a fost gandit, cat de repede se misca, cat de exact e touchscreen-ul, cat de usor face multitasking si depinde de platforma care ruleaza pe el. Nu crezi si ai impresia ca lumea isi ia iphone de fita, intra pe youtube si vezi o comparatie intre cele doua, cauta pe google comparatie intre cele 2 si vezi ce zice lumea vei vedea exact defectele de la firmele astea mult mai proaste. Mergi la un magazin si probeaza-le intens pe amandoua si vei vedea diferente sesizabile.