| bestfully a întrebat:

Care este diferenta intre un laptop si un calculator? Momentan am calculator, dar vreau sa-mi iau si laptop. Merita sa dau bani pe el? Vreau sa stiu daca merg pe laptop unele jocuri, asa cum merg pe calculator. Ma refer la Sims 2, 3, la jocuri de pe facebook (City ville, farm ville). Sau merg in reluare aceste jocuri? Site-urile se incarca mai greu pe un laptop decat pe un calculator? Intreb asta pentru ca Sims si anumite jocuri merg greu, in reluare, chiar si pe calculator. Ma intreb daca merg si pe laptop. Am inteles ca pe laptop nu se incarca site-uri, jocuri si ca merg mai greu. Vreau sa-mi raspunda cineva care are laptop. Si daca se poate sa-mi dati cat mai multe detalii despre laptop. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Pai laptopul are dimensiuni.mai mici decat pc-ul
Sh este portabil.pe cand pc-ul nup
Da merita sa-ti cumperi.il poti lua cu tine
Daca te duci undeva.
Merge la fel ca pc-ul
Nu se incarca mai greu.sau altele

pa, pa

| ZEU93 a răspuns:

Laptopul este portabil si PC nu, asta este principala diferenta iar la PC mai poti schimba piese pe cand la laptop nu (sunt cateva laptopuri la care poti schimba dar sunt putine si doar unele piese).Da, jocuri de pe fabebook hi5 merg toate pe laptop, depinde si ce laptop iti iei la mine merge si FIFA2011 big grin

| dan_3145 a răspuns:

Diferenta majora este ca unul este fix iar celalalt este portabil;
laptop-ul iti ofera o mobilitate mare. Diferenta mai poate fii si de la configuratie.In general functioneaza la fel iar daca vrei laptop doar pentru jocuri nu are sens sa investesti foarte mult, deoarece laptop-urile sunt net mai mari ca si preturi in comparatie cu desck-top-urile