| Elena1990 a întrebat:

Care este faza cu "funda"?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Iar toate intrebarile legate de TPU trebuie sa le pui la categoria "Totul despre TPU", ca ceilalti sa le gaseasca usor si sa-ti raspunda mai repede. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Primesti funda cand ai un raspuns castigator.E ca un fel de colectie proprie de raspunsuri bune. Daca esti noua nu ai cum sa fi pasionata de asta.presupun ca sti sa dai funda nu? apesi in dreptu raspunsului.la dreapta

| MaeRi a răspuns:

Adica,atunci cand tu pui o intrebare si alti utilizatori raspund,raspunsu pe care tu il consideri bun trebuie sa ii dai o funda, care apare in dreapta jos, este gri si are ''1'' pe ea, dai pe ea, si dai accept.

| Roshketz a răspuns:

La fiecare intrebare sunt unul sau mai multe raspunsuri. Din acelea, persoana care adreseaza intrebarea il alege pe cel pe care el il considera cel mai bun ca fiind castigator. Si ii atribuie o fundita. Restul primesc voturi in functie de raspunsurile pe care le dau.

| Elena1990 explică:

D