| NonZarek a întrebat:

Care este faza cu vizele pentru America? Nu poți merge liber pe baza de pașaport sau cum?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca cetatean roman nu poti merge doar cu pasaportul. Ai nevoie in prealabil o viza specifica cu scopul calatoriei tale obtinuta de la ambasada sua din România.

| NonZarek explică (pentru suntserios):

De ce este nevoie sa specificam scopul călătoriei? Nu am înțeles chestia asta niciodata

| suntserios a răspuns (pentru NonZarek):

Pentru ca sunt tipuri de vize diferite.

Sunt vize pentru turism, afaceri, studii, tratamente medicale, schimburi culturale, jurnalism, tanzit samd...

| NonZarek explică (pentru suntserios):

Ok dar de ce s-a creeat modul acesta pentru a întra în America? În Anglia de ce nu este la fel sau în alta tara

| suntserios a răspuns (pentru NonZarek):

Banuiesc ca americanii au dorit sa se protejeza cat mai mult de imigranti.
Nu e singura tara care cere vize.

Si Anglia cere viza pentru o groaza de state

| NonZarek explică (pentru suntserios):

Aa, am înțeles.

| Wr3nch a răspuns:

Ba da, daca esti din tarile de la care nu cer viza, dar nu avem norocul asta.