| anonim_4396 a întrebat:

Care este ideea ta de "eu" ideal? Cat de departe esti de acest ideal?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu ideal ar fi o persoana mai practica, ceva mai ancorata in realitatile cotidiene si nu intr-o lume fractionara.
Si ar fi dispus sa taie carne vie de pe cei dragi daca asta ar insemna ca de fapt tai nesimtirea si ipocrizia din ei pentru a ramane ceva demn de a fi iubit si ocrotit.
Sunt foarte departe. De asta e si ideal.

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Sunt la 20000 de lei departare, asta in viitorul apropiat.

Daca e sa vorbesc de perfectiunea pe care vreau sa o ating eu, hmmm, nu chiar departe sau nu mi se pare mie ca-i asa departe. Intr-o lume perfecta eu sunt cu o fata frumoasa si isteata si am un job unic sa-i spun, adica ceva ce nu prea poate sa faca oricine si care nu ma streseaza, familiea si toti prietenii sunt sanatosi si veseli.

Pana acum n-am acea fata langa mine, dar o sa apara ea candva, de job nu prea visez inca si familia si prietenii sunt ok, nu prea veseli in general, dar ok.

| LePotato a răspuns:

Nu exista "ideal"

Tre' sa te accepti asa cum esti si sa te multumesti cu ce ai, cica.

Cat de departe sunt? - Atat de departe incat nu mai are rost sa detaliez. ^ ^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea de "eu" ideal, hmm.
Departe ^.^