| anonim_4396 a întrebat:

Care este în viziunea ta cel mai frumos oraș din România?
În cazul în care este cel în care te-ai născut, care ar fi al doilea?
De ce?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Brasov si Timisoara. Daca nu sant bani sa o duci bine pedegeaba arata bine orasele. Tot strainatatea ofera mai multe conditii si capricii, micii si berea nu-s de mine, in schimb banii, tuningul si femeile cu forme da always there

| cristi202 a răspuns:

Timisoara! E unica.
Si Brasov. Datorita stilului arhitectonic. Multe, foarte multe clădiri extrem de frumoase.

| Drimmero a răspuns:

Mi-a placut Clujul chiar daca e aglomerat, e foarte cochet, mi-a placut si Alba-Iulia, cetatea aia e fenomenala si foarte mare, orasul chiar daca e micut e interesant, foarte curat, Sighetu-Marmatiei iar e frumos, de fapt tot Maramuru'-ul e frumos, drumul pana acolo nu ma zic ca e de vis, totul verde, peisaje foarte frumoase, Sibiu e misto, Brasov la fel, Bucuresti e frumos doar prin centru, in cateva zone unde are cladirile alea istorice. Ce nu am vazut pana acum e Timisoara si Oradea, as vrea sa le vizitez sa vad daca intra si ele in topul meu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oricare de la țărmul mării. Eu ador mult de tot marea.
În rest, îmi place Sibiul, Bucurestiul...

| Catrice a răspuns:

Tor ce nu e locuit de oameni.

| NLS a răspuns:

Multe orase au ceva aparte, ce le face atragatoare, insa eu prefer Cluj Napoca, datorita civilizatiei, si unei administratii de competenta peste medie.

Sibiu, Brasov, Timisoara, Arad, Oradea, Alba Iulia, la o oarecare distanta.

Daca nu vorbim doar despre orase, comuna Ciugud e in avangardă, nu are concurent.

| CostinAlamariu a răspuns:

Oradea

| Nirvanaaa a răspuns:

M-am născut în București, însă vacantele de vara mi le petreceam la Brașov. E superb și cel mai frumos era ca de la apartamentul în care stăteam se vedea direct Tâmpa. Îmbinarea de blocuri, cu muntele în același peisaj pot spune ca e chiar frumoasa. Alta atmosfera acolo și e mult mai liniștit.

| CIaudiu a răspuns:

Craiova laughing
Glumesc, habar n-am. Cred ca ar fi Cluj-ul sau orasele din zonele de munte de exemplu Brasov.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Sincer toată România este frumoasă, însă noi prețuim mai mult alte locuri din alte țări. Iubesc și apreciază ceea ce avem noi mai mult străinii.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ai uneori niște intrebari distrugi omul pe loc

| anonim_4396 explică (pentru GraniniCuPiersica):

E fanatica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mă simt onorată.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești fanTaStică. rose

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

surprise

| Cretinul112 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Ai întrebat ce e ala biped și tot tu zici ca pune întrebări proaste.

| Cretinul112 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Sibiu sau Brașov.

| Cretinul112 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Cel mai frumos oraș romanesc care e în afara României e Cernăuți.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Cretinul112):

Bacău

Răspuns utilizator avertizat
| CassiusAlexander a răspuns:

Sincer Bucureștiul e mai frumos decât zice lumea, mereu e uitat la genul ăsta de întrebări. E adevărat că sunt orașe mai mici precum Sighișoara, Târgoviște, Târgu Mureș, care sunt per total mai frumoase, ca medie, dar Bucureștiul are probabil de departe cele mai multe locuri de vizitat, cele mai multe locuri frumoase, spectaculoase, desigur la pachet cu tot atâtea zone urâte. Așa dacă ar fi să aleg niște orașe care sunt foarte frumoase în medie și chiar nu prea au zone urâte aș zice Iași și Oradea. Dar din nou, dacă ar fi să adunăm toate locurile frumoase din București, la rece, ar fi în frunte de departe.

| gritt a răspuns:

Brasovul e tot mai frumos pe zi ce trece.