Întrebare recomandată | catthshshshs a întrebat:

Care este lucrul pentru care sunteti recunoscatori in fiecare zi?

13 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Pentru fiecare zi sunt recunoscatoare ca exist, ca sunt sanatoasa ca, am familia si prietenii langa mine si ca, pot si vreau sa fac ceva cu viata mea.
Cine zice ca nu are pentru ce sa fie recunoscator cred ca, este un om egoist care crede ca, merita toate cele pe care le primeste din partea celor dragi, din partea providientei si din natura care-l inconjoara.
Sunt recunoscatoare si pentru faptul ca, tara mea este frumoasa si ca, am avut prilejul de a ma naste aici si nu intr-un tinut arid, lipsit de vegetatie si de relief variat.
Sunt de asemenea recunoscatoare ca, am luciditate si ca, am speranta si ca, pot sa dau sprijin si ajutor si celor mai dezavantajati de viata, fie ca sunt bolnavi, fie ca nu au ajuns la acelasi nivel de intelegere ca cel pe care-l am eu.
Mai sunt recunoscatoare pentru ca, in fiecare zi pot invata si eu cate ceva de la altii, iar daca cineva poate invata cate ceva de la mine, este un motiv de satisfactie.
Sunt recunoscatoare pentru ca, Bunul Dumnezeu mi-a dat lectiile pe care a trebuit sa le invat, pentru a ajunge sa ma consider un om, in adevaratul sens al cuvantului.
As putea sa mai continui insa, sunt convinsa ca, ai inteles ca, fiecare dintre noi are motive sa fie recunoscator pentru ce-i ofera viata, care este frumoasa si care, trebuie traita in asa fel incat, atunci cand pleci dintr-un loc unde ai trait si ai muncit, sa lasi loc de "buna ziua", lucuri pe care le-am invatat de la antecesorii mei, ca reguli elementare de viata.
Un gand bun si multa sanatate.

| thegatekeeper a răspuns:

Cred ca sanatatea.

| Dariusuu a răspuns:

Viața, și că duc o viață liniștită fără chinuri.
Sunt recunoscător că trăiesc nu că încerc să supraviețuiesc.
Uneori mă gândesc cu ce sunt eu mai bun decât cei ce mor de foame.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu am pentru ce să fiu recunoscător, şi nici nu vreau să fiu vreodată recunoscător pentru ceva.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ca traiesc.

| Seducatorul a răspuns:

Ca m-am mai trezit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lucrul?
Ca mi-a dat Bunul Dumnezeu doi parinti foarte buni langa mine, ca sunt sanatoasa, nu sunt pe un pat de suferinta etc.
Te pup!

| LikeARollingStone a răspuns:

Nu am niciun lucru pentru care sa fiu recunoscatoare...
BULLSHIT!

| SebylVane1890 a răspuns:

Ca am familia aproape si ca incepe o noua zi in care ma mai pot distra putin big grin

| CaptainPanda a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu mi-a facut o viata excelenta cu 2 parinti foarte buni langa mine.

| IasminXD a răspuns:

Sunt foarte amuzant. happy

| Maria182 a răspuns:

Ca traiesc!