| Alexandru250201 a întrebat:

Care este mai importanta pentru un om?
Copilaria sau tineretea?

12 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Amandoua.

| RAY a răspuns:

Fiecare clipa a existentei este importanta, personalitatea difera in functie de varsta astfel se poate spune ca tu de acum 10, 20 de ani era altcineva, imagineazati o intalnire cu tine din trecut ce discuti ati avea

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiecare etapa a vietii omului incepand de la nastere si pana la moartea lui, are importanta sa specifica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întrebarea e copilărească.

| gemeni6226 a răspuns:

In viata omului fiecare etapa are frumusetea si importanta lui.Eu in mod sigur daca ar trebui s-o iau de la capat nu as renunta la nici una din ele.Amandoua m-i se par la fel de importante si din fiecare etapa a vietii mele am amintiri foarte frumoase si nu as renunta la nici o etapa a vietii mele deoarece pe linga amintiri deosebit de frumoase am avut si esecuri, esecurile si lacrimile m-au apropiat sa devin ceea ce sunt astazi una puternica care nu se sperie usor de valurile si provocarile vietii, caci m-am calit ca si otelul.

| RoCkKiD a răspuns:

Important din ce punct de vedere?

| oglindasultanului a răspuns:

Copilaria,acolo incepe totul, tineretea poate fi limitata sau avantajata de acele experiente.

| CleanHeart a răspuns:

Toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezentul

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ambele
E important să nu sufere traume în copilărie, să poată spune peste ani,, am avut o copilărie frumoasă ''.
Dar și tinerețea: școala, primele joburi, găsirea sufletului pereche, etc.

| Dandinelle a răspuns:

Fiecare etapa a vietii e importanta, pana la urma esti ceea ce esti acum datorita experientei traite prin aceste etape.

Răspuns utilizator avertizat