| InoTkd95 a întrebat:

Care este parerea voastra despre moarte? Ce credeti ca se intampla dupa ce sufletul paraseste corpul?

3 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

Sufletul se duce in ceruri. Rudele omului il vor avea aproape mereu fara ca sa simte asta...Asa am auzit si asa este...In rest Dumnezeu are grija de tot

| andrei a răspuns:

Daca gandim religios sufletul merge in Iad sau in Rai.

Daca gandim rational cand mori inima nu mai bate, creierul nu primeste oxigen si moare si gata!

Trebuie sa gandim ca omul este un fel de robot care daca nu primeste enrgie moare!

| Broadband a răspuns:

Habar nu am. cica umbla peste tot pe unde ai umblat tu in viata, pe la toate locurile, si dupa nu stiu cat timp se duce la ceruri si asteapta la o poarta... nu stiu ce sa zic. asa am auzit de la preoti. ceva tot se intampla.