| angela111 a întrebat:

Care este petrecerea perfecta pentru o fata de 14 ani (finuta mea)?

Sunt noua pe acest site dar am mare nevoie de ajutor. In curand (24 sept ) finuta mea urmeaza sa faca 14 ani...parinti nu isi permit sa ii faca petrecerea perfecta. Va rog dati-mi si mie ceva idei de cum as putea sa ii fac o petrecere de neuitat. Va multumesc din suflet!

Am uitat sa adaug. Balonase si chestii de printese nu cred ca "se mai poarta" la varsta ei. Am trecut de mult de varsta ei si nu stiu care este "noua moda" la adolescenti.

Răspuns Câştigător
| razvan1305 a răspuns:

Cel mai bine este sa colaborezi cu ea. Pare banal, dar decat sa facii ce crezi tu ca e bine e posibil sa fie jenata de undele chestii care vor fi prea copilaroase pentru ea. Cel mai bine este sa vb cu ea si sa aflii ce vrea. Eu ce exemplu nu am vrut nimic mare, si parinti isi permiteau mi-am invitat cativa prieteni acasa in camera la mine cu pizza bere suc etc. Chit ca no dormit nimeni din casa o iesit ieftin laughing Vorbeste cu ea, e cel mai bine asa

46 răspunsuri:
| MalikBitch a răspuns:

Suna ciudat dar sa nu apara adulti (bunica si alti comunisti) ca astia o sa stea numa cu gura pe ea si amu poate vrea si ea sa fie intre prieteni...big grin

| Yukki a răspuns:

Ar merge o petrecere in pijama...nu trebuia decat ceva mancare. ceva de rontait si suc

| andramaria73 a răspuns:

Fii sumbtil si trageo de limba pentru a afla cat mai multe detalii
cum ar fi: ceai mai crescut cum arata pentru voi lumea de la 14 ani

| Caisuta a răspuns:

Eu am implinit de curand 14 ani si am avut o petrecere minunata.Depinde si de personalitatea fetei...De exemplu mie mi-a placut foarte mult dupa ce am plecat de acasa.Am mers cu toti prietenii afara,ne-am plimbat, am facut glume, distractie intr-un cuvant.Cu siguranta o sa ii placa o petrecere cu muzica si tort, dar apoi ar fi mult mai interesant, parerea mea, sa faca ce vrea ea! happy sper sa fie de ajutor! happy

| Ridimaah a răspuns:

Pai fai la un bar si cheamai prieteni toti o sa-i placa surpriza dar uite un sfat nu pune balonase sau fundtite este prea de copii,, mici'' te pup si la multeani pentru ea

| SoUl a răspuns:

Poi ...petrecerea perfecta nu ar fi ceva mare in niciun caz de obicei cei de varsta ei iubesc petrecerile unde sunt prietenii ei cei mai buni si crede-ma asta conteaza mult. Asa ca inkearca ceva cat mai simplu... si fara chestii gen balonase cum ai zis tu. Orikum Succes :* love struck Si La multi Ani pentru finuta talove struck

| ionutzaioana a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea sa afli ce ii place si atunci ii poti organiza petrecerea cum isi doreste ea cel mai mult.

| xLexiii a răspuns:

Pai.ar trebuii sa-i intrebi prieteniii cei maibuni daca nu vrei sa aflea ealaughingsmug,, Dar daca nu intreab`o pe ea sau parintii ei!

| miruna3034 a răspuns:

Ei bine... O petrrecere super care si-ar dorio orice fata de 14 ani este la piscina. Acesta este punctul meu de vedere... Poti face invitatii pentru cei mai buni prieteni ai ei si vezi tu muzica Si un cadou pe masura bafta!

| pisoaica a răspuns:

Pune postere cu cantarete preferate, adu o formatie la ea acasa daca reusesti, pune beculete (iti recomand sa faci asta in curte), fai un tort cu actrita preferata, cantaret... i-ai sucurile preferate, impacheteaza cadourile, i-ai un lant de argint, aur sau chiar alte obiecte de argin, aur, invita prietenii ei, fa-i prajituri, ia cateva baloane si le umfla ca la sfarsit de petrecere sa le dai drumul in curte, dar cel mai bine, fa-i o petrecere surpriza!

| cosmynush12 a răspuns:

De ziua iei las-o singura cu prietenii(prietenele) dar aranjaza tu o masa, fa rezervare la un restaurant si apoi o trimiti acolo.O lasi sa petreaca singura si pe la vreo 6 7 cand termina petreceraea vii sa o iei

| ЪNª a răspuns:

Deci cred ca ea si'ar dori multe bijuterii, haine desigur si sa stea mult cu prietenii cei dragi dar...totusi intreab'o pe ea cam ce siar dori si asa afli de la ea si eu cred ca e cel mai bine asa dar o petrecere surpriza ar fi minunata pentru eahappy Baftahappy

| deyule a răspuns:

In club

| AnaMariaIrina a răspuns:

Cheama-i niste prietene.Adolescentelor le place sa umble prin mall-uri si sa discute despre chestii. Poti chiar sa le dai niste bani sa mearga la un film. Dupa aceea ar Prefera sa mai stea putin prin magazine sa isi cumpere accesorii.

| Bogdanel9 a răspuns:

Pai.cheamai toti prietenii, cumparati suc, mancare, prajitura puneti muzica...cumparati sampanie dar nu Robi Bubles laughing ...si vedeti voi ce iasa. big grin

| TrandafiriiRosii a răspuns:

Pai in orice caz sa nu fie ceva copilaresc, ca pentru un copil mic, sa fie ceva si copilaresc dar si mai indraznet, si daca sa fie de neuitat un tort mare, multi invitati[nu prea multi dar nici putini], si totul sa fie o surpriza, ea sa nici nu se astepte la astaaa, asta e parerea mea, si sunt mai mare de varsta astaaa