| Crush247 a întrebat:

Care este piesa (Melodia ) Voastra preferata?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se schimbă în funcție de stare. Dar odată ce îmi place o melodie o să revin la ea cu timpul. Momentan e Mihai Napu : Sa impartim tot ce a fost: https://www.youtube.com/......tps?/watch
Am mai descoperit alte două recent, care îmi plac și ele mult.
Walter Ghicolescu: Paradox sau greseala: https://www.youtube.com/watch?v=H254lmq1HMc
Emilian Onciu - Sa ne iubim pe tarmul Marii Negre: https://www.youtube.com/watch?v=uF7qkxOlLUg

| Speed99 a răspuns:

Nu am o melodie preferata, din moment ce o melodie trebuie sa iti reflecte emotiile, deci se schimba de pe-o zi pe alta. Din moment ce sunt om, am tot felul de emotii, asa ca nu pot sa ascult ceva ce transmite un tip de emotie, cand eu ma simt total diferit, chiar daca ar fi "melodia mea preferata".

As putea spune doar ca am un artist "preferat", Witt Lowry, pentru ca il ascult de cand si-a inceput cariera, si ii admir efectiv toate melodiile si albumele. Il ascult de ~4 ani, si nu am putut gasi o melodie de la el pe care sa nu o admir si sa nu o am pe repeat cel putin 10 zile non-stop.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speed99):

Esti sigur ca muzica trebuie sa reflecte emotiile cuiva? Pai atunci ce ne facem cu sociopatii care asculta muzica? Ei nu au asa ceva.

| Speed99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei o asculta doar pentru ca e melodioasa.
Desigur, oricine poate asculta o melodie doar "pentru ca suna bine", dar daca nu simti emotiile artistului, si mesajul melodiei, care mai e rostul?

| Nemessys a răspuns:

Linistea. laughing
Si vorbesc serios. Prefer sa fie liniste decat sa aud ceva. Cand sunt stresat si vreau sa ma calmez prefer sa nu aud nimic. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franz liszt - hungarian rhapsody 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am multe preferate, astea ar fi printre primele, nu pot alege una singură
Lana del Rey- Gods and monsters
Nimeni Altu - Trece viața
Nimeni Altu - Peter Pan
Kazi Ploae - Prea târziu prea devreme

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru anonim_4396):

"Esti roman ma si uneori doare al dracu`/Ca nu te regasesti in Creanga ci in Nimeni Altu`" big grin

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Romaneasca pop e Visator-Randi
Internationala e Lost Boy-Ruth B

| Speed99 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Hm, fun fact, "Lost Boy" a fost folosita ca sample pe melodia asta:

https://www.youtube.com/watch?v=iAW3EV0YMj8

Prefer ca artistii sa nu foloseasca sample-uri, dar asta e o exceptie, in cazul asta chiar se potriveste.

| NoBodyOriginal a răspuns:

Daca dai funda iti zic!