| NonZarek a întrebat:

Care este programul sau orarul sa zic asa, a unui student la facultate? Sunt curios dacă are mult timp liber

4 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Un student are in jur de 22-25 de ore pe saptamana (luam in calcul toate cursurile, laboratoarele, seminarele).

Daca ne gandim ca studentul nu merge la cursuri (nefiind obligatoriu), ar insemna ca are 12-15 ore pe saptamana.

Daca merge la toate cursurile, se apropie putin de orarul unui elev de liceu (4-5 ore pe zi). Daca nu merge la cursuri, are un program foarte liber.

Programul depinde foarte mult de student in facultate. Exista unii studenti care vor sa fie pe toate foile de prezenta de la cursuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu decizi cat timp liber ai. laughing

| Denisa0954 a răspuns:

In general, ai destul timp liber. Dar depinde mult si de facultate. In sesiune va fi mai naspa ca ai non stop de invatat

| Lion56 a răspuns:

La facultate esti ca in vacanta.