| waldeinsamkeit a întrebat:

Care este relația ta cu fostul/fosta?

Ce atitudine sau sentimente nutrești față de el/ea?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ura, nepasare. Nu vreau sa stiu nimic de ea + ca mi se face scarba cand ma gandesc la ea.

| waldeinsamkeit explică (pentru mgtow):

Nu știu ce ți-a făcut așa rău, dar știu că o urăști pentru că ai iubit-o(?).

care e legătura voastră? vă întâlniți întâmplător, îi auzi numele des, o urmărești pe rețelele sociale?

| mgtow a răspuns (pentru waldeinsamkeit):

Aia e panarama instarita, am investigato si am aflat ca si/a inselat toti partenerii, ea e in ro, eu plecat din tara o duc mai bine in viata, macar asta e satisfactia mea personala.

| Freya1 a răspuns:

Acum nu mai avem nimic, cred ca nu ne-am mai vazut de 3 ani.
După despartire am rămas prieteni o perioadă lungă de timp, cred ca doi ani, dar treptat fiecare si-a refăcut viața si ne-am distantat.
Cei drept eu am inceput încet încet sa măresc distanță dintre noi pentru ca el voia să ne vedem, pe alocuri sa ne impacam si am zis ca nu e ok sa mai fim chiar asa apropiați daca eu nu vreau nimic pentru ca nu vreau sa chinui pe nimeni.Doi ani cat a rămas prieteni a vrut sa ne impacam si atunci am zis ca nu e ok, mai ales ca eu mi-am refăcut viața.

| waldeinsamkeit explică (pentru Freya1):

Crezi că și-a avut rostul anii cei de prietenie de după relație?

| Freya1 a răspuns (pentru waldeinsamkeit):

Pe alocuri da.Adica noi am fost 8 ani impreuna si cel mai probabil (mai ales lui )ii era dificil să rămână brusc fara macar sa aiba cu cine schimba o vorbă.Asa, în perioada aia am putut să discut cu el despre ce probleme am avut si sa ma si asculte.Pentru ca o data plecată si sperând că mă voi întoarce devenea mult mai atent la ce vorbesc, la ce a gresit, iar asa poate cumva sa îndreptat si la ajutat si in as construi si mentine o nouă relație.
Iar pentru mine a fost ok, pentru ca m-am putut obisnui cu ideea despărțirii si sa imi dau seama daca mai am sentimente pentru el (in cazul meu s-a dovedit ca nu mai sunt).
Cand divortezi, sau te desparți după o perioadă mai lungă de timp, trebuie sa analizezi mai bine situatia si sa nu dai cu piciorul unei relații ce poate fi reparată. Pentru ca dupa mai mulți ani de convietuit impreuna se infiripa monotonia, plictiseala da poate nu s-a dus si iubirea si e păcat sa rupi tot dintr-o dată si sa iti dai seama dupa ce esti la altar cu altul/alta ca de fapt intre voi mai exista ceva dar ati fost prosti si nu a-ti stiut sa gestionati.

In cazul meu ne-am demonstrat ca noi doi impreuna functionam mai bine ca si prieteni decat ca si cuplu si ca nu mai are rost sa ne chinuim intr-o relatie.El si-a dat seama mai greu fiind si obisnuit cu mine, dar probabil a realizat până la urmă ca nici el nu mai are de mult sentimente.

| Dismally a răspuns:

O relatie foarte buna de prietenie. Tinem unul la altul, vorbim, ne ajutam, ma rog, o relatie frumoasa.

| waldeinsamkeit explică (pentru Dismally):

și îl poți vedea strict în ipostaza de prieten/prietenă(nu știu ce ești)?

| Dismally a răspuns (pentru waldeinsamkeit):

Da, pot, nu imi doresc altceva.

| CostinAlamariu a răspuns:

Majoritatea oamenilor isi uita de tot fostul/fosta si se prefac ca nu a existat vreodata.

| EcceHomo a răspuns:

Am obținut un ordin de protecție împotriva lui, în rest, relația e bună.happy

| Morbid a răspuns:

Numai in mintea mea a fost vreodata vreo relatie, a ei nu.
: ((

Probabil regret, ca nici macar nu am vazut-o vreodata/de vorbit cu ea nici atat. Nici macar nu stiu cum arata.

| waldeinsamkeit explică (pentru Morbid):

Citește sonetele lui petrarca :^)