| FreddieM a întrebat:

Care este singurul lucru fara de care nu poți trăi? (Non esentiale vietii biologice)
PS: am modificat intrebarea, ca sa inteleaga si Sadrian46.

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt mai multe.
Fără oxigen nu pot trăi. Durează 5 minute și am terminat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulciurile

| SilentRain a răspuns:

Fara muzică, e tot ce am când se întunecă cerul

| J0B0MAT a răspuns:

Pot trăi fără lucruri non esențiale.

| Apokales a răspuns:

Cred ca ne intrebi care sunt lucrurile de care suntem dependenti, pentru ca putem trai fara lucruri non-esentiale vietii biologice. Pentru mine dependentele sunt urmatoarele: cafeaua de dimineata, sportul (cred ca eram intr-o stare mizerabila daca nu exista un program saptamanal in care sa fac miscare, ma destreseaza), muzica, jocurile video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti.

| oz_1736 a răspuns:

La traiul din zilele noastre singurul este curentul electric. Fara el murim 75% din populatia lumii. In primul rand orasele raman fara apa, si daca ne mutam toti pe malul raurilor, ne omoram unul pe altul in somn pentru un loc mai aproape, apoi ramanem fara caldura si gaze si, si, etc. Prea mult de scris, nu termin pana dimineata toate consecintele

| FreddieM explică (pentru anonim_4396):

Multumesc si felicitari pentru raspuns. Din pacate cam putini au priceput esenta intrebarii.
O seara placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FreddieM):

Probabil au priceput-o, dar au vrut sa dea răspunsuri inteligente.

| Drimmero a răspuns:

Familia, persoanele dragi care nu sunt din familie, echipa de suflet ( as innebuni daca n-ar mai exista).

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Laptop, cărți, ochelari (cred că-s esențiali, că-s supădeliliac fără ei, but still).

| AdelinaC a răspuns:

O persoana care sa ma iubeasca

| JicaContra a răspuns:

Era sa spun computador, dar cum lucrez in IT se califica, ca lucru esential, ca nu am ce manca fara el

asa, habar nu am, sincer, sunt dispus la orice, daca meritawinking

| Swetlly122 a răspuns:

Telefon și internet, mai pe scurt aplicațiile de socializare