| ChawChaw a întrebat:

Care este sportul tau preferat? Dar echipa preferata? Ce te-a facut sa te orientezi catre acestea?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Fotbalul e sportul iubit, cand am inceput sa-l urmaresc se juca doar din pasiune, banii erau pe locul 2, erau alte vremuri. Acum a ajuns doar o afacere si exponat de marketing,, ceea ce nu e deloc ok, dar cu toate astea e un sport nemuritor ca si spirit.

Echipa iubita e Arsenal, doar cu ea voi tine pana la finalul acestei vieti, sa speram ca si dincolo de ea. Arsenal m-a facut sa ma indragostesc de ea pe la inceputul anilor 2000 cand eram doar un copil, mi-a placut spiritul de invingatori,, o echipa ce niciodata nu renunta la lupta si avea niste fotbalisti absolut fabulosi precum Henry, Pires, Bergkamp,, Ljungberg, Vieira, Fabregas (unul dintre tradatorii echipei) pfff si multi altii.

Generatia aia ramane world class pentru mine si nu se va mai naste alta, sub conducerea lui Wenger care pe atunci era in topul antrenorilor din lume, intre timp a ajuns sa-mi fie antipatic. Situatia actuala a echipei nu e nici macar 1 sfert din ce era Arsenal candva.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Urmaream mult fotbal cand eram mai tanar si aveam timo. Eram fan Manchester cand aveau echipa aiabcu Bartez, Beckham, van Nistelrooy, Solskjaer. Eram si fan Real. Echipa cu Figo, Zidane, Raul, Carlos...pfff ce fotbaliști

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Omul care a ridicat-o pe United e Sir Alex Ferguson, doar asa a ajuns sus United. Nu l-ai mentionat pe Ronaldo care a devenit repede legenda clublui,, dar cea mai mare legenda pentru united a fost, este si va ramane Howard Webb, cel mai spurcat arbitru!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intrebarea ta ii exclude total pe cei care nu sunt interesati de urmarirea unor sporturi. Nu e frumos thinking
Eu nu urmaresc pe nimeni, apreciez doar sportivii care ajung sus (Halep, Nadia, etc).
Cat despre sporturile pe care le practic, cel mai des, alerg, si/sau fac flotari. Dar sunt atras si de tenis, mi-ar placea si golful, si mai stiu sa merg pe bicicleta, dar o fac anual blushing
Nu m-a facut nimic sa ma orientez spre ele, de aia am burta.

| ChawChaw explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mii de scuze, doar am vrut sa socializez.

| Celcestietot a răspuns:

Kendo parca te aruncă în timp, pe câmpul de lupta și îți oferă posibilitatea să îți exersezi mișcările învățate pe adversarii din jur. Îmi mai place și datorită outfitului. Cel mai bun să câștige.

| SilentRain a răspuns:

Baschet si patinajul pe gheata
Nu știu, asa am simiți eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fotbalul, echipa preferata liverpool