| Ioana22B a întrebat:

Care este tara voastra preferata? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| andreimicutu a răspuns:

Tara mea preferata este Polonia. Argumentul:acolo m-am indragostit de o fata cand am participat la un proiect legat de schimbul intercultural. Ea era blonda cu ochi albastrii si soc nu era din Polonia era din Letonia. Si in plus se pune foarte mult accentul pe istorie acolo ceea ce ma impresioneaza.

6 răspunsuri:
| User a răspuns:

Romania.laughing

| Kynext a răspuns:

Grecia.Atmosfera seara e superba happy

| Mamamare a răspuns:

Franta.happy. Pentru ca are capitala Paris(orasul dragostei).:X

| mada_4633 a răspuns:

Eu nu am fost prin tari straine...nu am colindat lumea in lung si lat insa stiu ca multe tari sunt foarte frumoasa cum ar fi:Grecia, Franta, Italia, Irlanda, Turcia etc.Sunt frumoasa in felul lor din diferite motive:peisajele, relieful, oamenii s. a dar cred totusi ca tara care imi place este Russia.De ce? Sincer nu stiu sa argumentez stiu doar ca m-am indragostit pur si simplu de limba lor si de un rus dragut de pe acolo! Deci concluzie:tara cea mai frumoasa este cea care iti trezeste amintiri si care iti intra in suflet pur si simplu! Sa nu uitam de Romania, o tara cu peisaje impresionante daca stiti unde sa cautati, tara in care ne-am nascut si locul pe care il numim"acasa"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania.Mai vrei si argumente?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania :X:X, sunt pasionata de limba lor(desi nu stiu nimic, dar imi place accentulhee hee ), si m-a impresionat foarte mult de la orele de istorie.