| VictorCti1234 a întrebat:

Care-i cea mai saraca tara din Europa? (Nu, nu e Romania) (Romania e pe locul 10 la saracie).

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ce importanta are asta? important e ca 4 milioane au fugit din Romania in cativa anii, asta spune multe, mai zi-mi o tara unde au fugit atat de multe persoane? nu mereu salariul înseamna si ca o duci bine, contează și preturile, chirie, cheltuieli etc
in Romania un cuplu care câștiga 3000 de ron si care nu fumeaza,beau pot trai bine parerea mea, sunt zone unde nu sunt locuri de munca, pur simplu nu ai unde lucra, repet unde e bautura, tigarile, jocurile de noroc prezente nu fac casa buna cu economia

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Romania e pe locul 2, Bulgaria pe locul 1.
Topul e de anul trecut dar nu s-au schimbat lucrurile.

| DarkRose666 a răspuns:

Republica Moldova era cea mai saraca.

| RAY a răspuns (pentru DarkRose666):

Da,poate acolo e mai ieftin ca in Romania, nici macar in Romania nu sunt acelasi preturi si difera http://chirie.casata.md/property.php?id=6376 apartament 3 camere 100 de euro, la mine in Timisoara pe banii aia stai intr-o garsoniera

| kittysor a răspuns:

Astea sunt statistici de duzine, nerelevante si neconcludente. Daca ne referim la nivelul de trai ai cetateanului de rand in Bulgaria este mai rau.

| Dismally a răspuns (pentru kittysor):

Si Bulgaria sta bine pe langa tari precum Georgia, Armenia, Ucraina etc.
PS: Europa este continentul nu uniunea.