Care-i cel mai inspirat cadou pe care l-ai facut?

Trebuie sa recunoastem ca atunci cand vine vorba de cadouri, ne putem gasi adesea in situatii dificile: ce sa oferim cuiva drag astfel incat sa-i facem o bucurie, dar sa fie ceva mai deosebit?

Sculptorul Herb Williams s-a dovedit a fi raspunsul perfect la aceasta intrebare stresanta, el acceptand sa faca un proiect special pentru un barbat care a vrut sa ii ofere sotiei un cadou special cu ocazia aniversarii a 52 de ani de casatorie. Ce veti vedea in continuare este un tablou realizat doar din creioane, plecand de la o fotografie din tineretea doamnei.

Pentru a fi finalizat, proiectul a avut nevoie de 2 luni si 25.000 de creioane, folosite aproape ca niste pixeli.

Alexandra - TPU

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună,TPU!
Ce cadou minunat!
Necesită multă muncă, dar se merită.
Cel mai inspirat cadou pe care l-am făcut?
Ei bine, am creat o felicitare folosind diamante din plastic. Ştiu că sună cam absurd, dar am făcut o persoană fericită şi şi-a dat seama că o consider o prietenă adevărată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superb! Ce talent! Fabulos!
Pai cele mai inspirate cadouri ale mele au fost...
De ziua mamei si a tatei le-am compus o poezie de 25 de strofe pentru a le arata cat ii iubesc, surorii mele i-am facut o felicitare care a fost facuta de mine, o poezie aparte de felicitare si un la multi ani calduros, iar frateleui meu un la multi ani calduros si lui!

| GuUumitza a răspuns:

Paaai chiar inainte de Craciun imi spunea o prietena ca nu citeste pentru ca nu gaseste nimic interesant. I-am ales o carte care mi s-a parut interesanta, am desenat Troll face pe ea si am scris ''acum nu mai ai nicio scuza ca sa nu citesti''. big grin

| alma17angel a răspuns:

Oau! Superb cadou!

Cel mai tare cadou acut de mine?

De ziua mamei, am scris cu vopsea de masini pe strada din fata blocului impreuna cu niste prietene,, Te iubim Mami.''

| Matei_Rodica_1997 a răspuns:

Pai.,ar fi, de fapt doua:am scris pe peretele casei, la multi ani, Dana! si, ca am facut ca si cadpu unei prietene o felicitare+o pereche de cercei din aur.

| yuukary a răspuns:

Superb
cel mai deosebit cadou daruit de mine a fost exact ce mi s-a spus "poti sa-mi dai ce ai vrea si tu sa primesti" asa ca i-am daruit un iepuras (viu) si o frumoasa jucarie de plus...~.~