| AngelErmin a întrebat:

Care-i rostul vietii ca oricum mori, daca vine unul si baga cutitul in tine esti ori pe jumatate mort ori esti mort de tot?
Si cum pot sa fie fetele fara sentimente fratele meu ca eu ma chinui de 5 ani de zile sa nu mai plac fetele si esuez?
Sunt extraterestre ce puii mei.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te chinui sa "numai" placi fetele? thinking
Sa devii asexual, sau cum?
Si ce legatura au relatiile esuate, cu criminalii si moartea?
Ce ai fumat, sau ce diagnostic ai?

| Celcestietot a răspuns:

Scrie in Biblie, gandeste-te.

| OldSoul a răspuns:

Tu cum ai vedea o lume ideala?
Probabil o lume fara grija zilei de maine, fara invidie, fara grija banilor. Ei bine, rostul vietii e sa incerci sa aduci o contributie, astfel incat peste ceva ani, sute, mii, zeci de mii de ani, aia de traiesc pe acest pamant, sa duca viata la care visezi tu acum. (Asta considerand ca nu esti vreun criminal sau ceva de genul)
Cat despre fete, au si ele sentimente. Doar ca ele au mai multi pretendenti, astfel incat daca lor le place de Andrei, dar el le ignora si nu le baga in seama, o sa-l uite usor si o sa treaca peste, deoarece mai sunt inca 3-4 tipi dornici sa vorbeasca cu ele, si sa le cunoasca.

| gemeni6226 a răspuns:

Viata in sine nu are rost noi trebuie sa ii dam un rost, si nu nu ma intereseaza ca exista si lucruri rele, pentru ca am invatat ca daca vreau sa fiu fericita trebuie sa vad mereu binele in viata si nu ceea ce este rau.Pur si simplu pentru ca daca te focusezi pe ceea ce e rau atragi si atragi si atragi acele lucruri, ori eu zilnic ma focusez la ce e bun am grija sa gandesc numai bine si astfel atrag foarte multe lucruri bune in viata mea si ce e rau ma ocoleste. Spui ca nu te plac fetele dar nu spui nimic despre cum incerci sa faci o conversatie cu ele.Eu de exemplu am un coleg foarte simpatic ca aspect, dar nu mi-ar trebui de prieten pentru ca nu stie sa se poarte frumos cu o femeie si nu stie sa fie politicos.Vine ma sperie, ma face sa rid dar daca mergem la usa nu-mi da intietate, se napusteste el primul afara, iar de ajutat nici vorba sa ma ajute la nimic cu nimic.

| StrongHeart a răspuns:

Rostul vietii este sa o traiesti. Daca vine unu' sa bage cutitul in tine,poate din instinct,poti sa-i blochezi cutitul, nu trebuie sa traiesti cu frica, oricum mori, da e bine sa mori stiind ca ai trait o viata frumoasa si fara regrete.
De ce sa te gandesti la moarte cand viata e atat de frumoasa? Si daca nu e frumoasa, de ce nu faci tot posibilul sa ai candva o viata frumoasa de care sa te bucuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunt mai inteligente ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ți vasectomie și gata