| Dany_Danyel_2001 a întrebat:

Care ma poate ajuta cu un cont de Facebook?
Cineva imi fura contul vreau sa il iau inapoi platesc... ziceti care poate cat vrea si in cat timp? vreau cat mai repede... nu vreau sa puna poze cu conversatii sau etc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru a fura un cont, ai nevoie de parolă! :D
Cine crezi că ți-a ghicit ție parola, dacă nu i-ai dat-o chiar tu, cu mâna ta, bazându-te pe încrederea sa?!
Altădată, învață să ții un secret!
Dacă contul ți-a fost deja furat, ai două posibilități.
Ori îl raportezi aici: http://imgur.com/a/HLMdR
Deci, deschizi profilul tău (chiar daca nu mai ai acces la el). Undeva, în dreapta pozei de copertă, dai click pe punctele de suspensie (...)→ Raportează→ Recuperează sau închide acest cont→ Continuă→ Închide acest cont etc.
El va fi trimis spre reviziuire. FB va cere posesorului să-și confirme identitatea, iar dacă el nu o va trimite, acesta va fi dezactivat temporar/definitiv.

Ori, mult mai bine, bifezi aici și aștepți răspunsul lor. Ar fi de preferat să le trimiți și linkul contului tău, să vadă despre ce e vorba.

https://www.facebook.com/help/contact/274459462613911

| Dany_Danyel_2001 explică (pentru floresdemayo):

Mersi dar nu contul meu, e a lui varmiu si nu a dat la nimeni parola, cineva a intrat si a schimbat si parola si email-ul si nr de tel... si el nu a sters niste conversati acum il ameninta ca le posteaza...

1 răspuns: