| Cristinel_Alin_1977 a întrebat:

Care mijloc de informare a fost considerat cel mai influent? de ce?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Cu siguranta internetul. Niciodata oamenii nu au avut puterea de a afla informatiile pe care le doresc la 2 clickuri distanta.

| xByte a răspuns:

Internetul este considerat cel mai influent ca si mijloc de informare din cauza vastitatii si diversitatii de informatii, si posibilitatea de a iti selecta in mod eficient doar acele informatii de care ai nevoie, toate acestea fiind extrem de accesibile pentru orice om obisnuit, atat din punct de vedere financiar, cat si din punct de vedere al dificultatii necesare pentru a utiliza acest mijloc de informare.