| Thecurious a întrebat:

Care parte a geografiei v-a placut cel mai mult, cea fizica sau cea umana?
Geografia fizica sau geografia umana?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ambele, e o materie foarte complexa si stiintifica pe deasupra. Am iubit geografia mereu si inca mai sunt pasionat de ea.
Geografia umana se leaga de cea fizica,, nu ai cum altfel, toate asezarile umane sunt determinate de relief, clima, structura geologica/

Daca studiezi doar o o ramura din cele 2 nu ai facut nimic,, au legaturi intre ele perfecte.

| Celcestietot a răspuns:

Cea umana este mult mai interesanta din punctul meu de vedere.