| kidu_2842 a întrebat:

Care stiti niste statusuri faine? de dragoste, de preiteni, despre viata, despre orice...

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

Buna.
Uite iti dau eu cateva:
Iti zic, prietene revino-ti in fire! E-o linie extrem de subtire intre indiferenta si nesimtire!

Viata e o fuga dupa fericire si daca imprastii ura in nestire nu te-astepta sa primesti iubire!

Si daca simti ca te iubesc nu profita [ ჯ ]... mi`e de`ajuns ca te`ai jucat cu` viata mea.[.]

E prima oara cand se-ntampla-asa ceva. Dintr-o simpla prostie ai ajuns la inima mea.

"Imi spui vorbe goale... vrei sa ma vrajesti...STOP BABY! Yo nu mai cred in povesti.

Simplă în cel mai complex m0d, timidă cu un tupeu fantastic, energică într. o lene n0t0rie, zăpăcită în cel mai serios m0d, 0ptimistă în cel mai pesimist m0d p0sibil, rea dar totuşi bună!

Stiu sufletul o sa doara.Pe motiv ca l-am lovit aseara. Spun ce te loveste nu te omoara. te face mai puternic. n-o sa vin diseara.

Redau doar ceea ce reflectez, iubesc doar ceea ce apreciez, daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun…orice minut e un nou inceput...

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, asta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare

Imi spuneai mereu:,, Asa tin eu, suntem de nedespartit"! Dar atitudinea luata, la pamant m-a trantit.

Cum de te-am crezut...erai cu totul altfel cand te-am cunoscut...

Stiu ca nu ma mai iubesti, o simt in ochi cand ma privesti...azi imi pare atat de rau ca ti am dat sufletul meu

Ti-ai sters singura lacrimile cand el te supara...Si ai incercat chiar si sa iesi cu altcineva.Deci hai sa te intoarcem in trecut.Si spune-mi sincer cate flori ti-a oferit? Cate promisiuni false nu ti-a facut? Si de cate ori iti spuneai...de maine am sa-l uit?!

Cate nopti au trecut de cand tu ai plecat...Si ma-ntreb daca nu cumva chiar m-ai uitat.Am aflat ca in viata ta-i altcineva. Dar sa stii te iubesc mai mult decat as vrea

Ti-a venit taxiul du-te pe drumul tau ca tie nu tie bine decat cand mi-e mie rau

Te uiti ca eu nu ma schimb dupa cum bate vantu`, stiu sa imi tin cuvantu`, vorbesc cand imi vine randu`.

Da esti sarit de fix, nu am cum sa te aduc inapoi, te`ai apucat tu, sa gandesti pentru amandoi.

Nu ma intereseaza ce crezi tu, nu te cunosc, e o tara libera, deci esti liber sa fii prost.

Imi spui „Gandesti bine „ dar ai fi socat daca ai sti ce gandesc despre tine!

Zilele trec, zilele vin, iar timpu` ma omoara, plecarea ta stupida a inceput sa doara!

Ai ajuns la vorba mea, acum o simti pe pielea ta, daca`ti plac baietii rai, stai si sufera cat vrei!

E greu sa iti repeti in gand "Capul sus trebuie sa zambesti" in timp ce subconstientul iti dicteaza: "Cand plangi, sa nu te mai opresti".

Daca vrei sa spui ceva, te rog, spune … Si daca vrei sa pleci, acum pleaca pe bune! …

Stiu ca nu te mai am, si nu imi pare bine … Dar mai bine ma impac cu ideea, decat cu
tine!

Vorbele tale nu mai au valoare, stiu ca indiferenta doare, nu te ascult, nu am nevoie de povesti, nu te ascult, te las sa vorbesti!

Fanteziile se platesc mult mai bine Cum ii innebunesti depinde doar de tine.

Dar nimeni nu intelege, impotriva vietii nu exista lege!

Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte. Scopul : Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa ne reflecte!

Cand a vrut sa se ridice a Picat, n`a invatat ce`a trebuit … Pacat!

Au fost momente in care numai doream nimic, cazusem si simteam ca numai pot sa ma ridic, dar pot sa trec peste toate, important e cum trec, cine ramane cu mine …. De langa cine plec ….

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie. Sincer, n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie.

Ai zis ca mai vrei o sansa s`arati ca nu esti ce pari, si ti-am dat …. Doar un minut sa dispari.

ti-am oferit tot numai ca tu ai luat`o ca pe o slabiciune si ce ma umple de draci e ca a fost singura data cand a fost pe bune!

Daca totul se scurge si timpul de noi fuge, ia`ma de mana si impreuna il vom ajunge.

Nu mai spune nimic, mereu ai spus ce ai vrut, acum e randul meu ca sa pun punct.

Nu ma mai ai, am plecat, tu pe drumul tau, eu pe al meu, nu privi inapoi, nepasator cum ai fost mereu.

->Nu te inscrii in tipar. Ai o atitudine de superstar

->Stiu ca`i greu, dar eu raman aici...si mereu voi fi cu tine atunci cand simti ca pici

> orice razb0i este mai usor in d0i

-> Zi de zi te vei gandi. amn2 v0m sti ca`tsi vei aminti. Nu ma vei ierta. am gresit candva, Dar m`as putea schimba daca`as fi candva din nou a ta

O fata speciala, nu o intalnesti la orice pas.cand nu mia ai sperante, ea te scoate din impas.Are-o singura cerinta sa nu o-nseli ca ar puteaa. ar putea sa-ti spuna : decat sa vii mai bine paa

Poate draguta, poate o scorpie, poate urata, poate frumoasa, poate nebuna, poate serioasa. poate EU! ce unii au si nu stiu sa pretuiasca, altii cauta si ar da orice sa aiba!""

Nu O laSa Sa pleCe. e sinGura care` te inteLege. iubeste`O, fa`O Sa uiTe ca ai fost reCe!

Nu vreau sa spun o poveste cu happy-end pe bit. Ci vreau sa spun una care va dura la nesfarsit Nu vreau sa te pierd, si nici nu te voi pierde Chiar daca fraierii vorbesc aiurea, nu ii crede.

Sufletele mari au vointa... Cele slabe, doar dorinta!

poate sunt unul din cei ce`au inaintat din suturi.si-am realizat ca un sfarsit aduce noi inceputuri.

N-am uitat, persoanale care m-au ajutat, Prietenii vin si pleaca in voia lumii, Dar asta nu-nseamna ca nu-i am la suflet pe unii

Iubeste-ma pentru mine si nu pentru ceea ce nu o sa fiu niciodata...pentru ca cea ce ai este cea ce vezi si eu nu pot fi altcineva decat cea ce sun

Acum vad. prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar! ti` s-a urcat la cap.

Nu pot sa-ti tradez iubirea stii ca asta nu mi`e firea da` nici mie nu`mi convine sa fii smecher tu cu mine.

1 răspuns:
| kidu_2842 explică:

Multumesc pentru statusuri is superbe! love struck