| thegatekeeper a întrebat:

Care sunt 3 dintre cele mai mari temeri ale voastre?
(Puteti include aici si fobii sau altele lucruri care de care va temeti).

33 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Mi-e frica de inaltime si de paianjeni!
Brrr...
http://just4-fun.net/wp-content/uploads/Un-paianjen-micutz.jpg

| Mayar a răspuns:

Hmm... teama de inaltime am. Altceva, nu stiu. De exemplu, nu ma dau in vant dupa paianjeni, dar nu imi e frica de ei. Au o constructie foarte interesanta. De asemenea, soarecii sunt urati, dau pe ei, dar nu imi e frica de ei, ci pur si simplu nu imi plac.
Urasc gandacii, nu am fobie de ei, daca ii vad ii omor, nu o iau la goana big grin
Cam care ar fi ale tale?

| thegatekeeper explică (pentru Mayar):

Frica de inaltime si teama de locuri aglomerate sau inchise (claustrofobie) sunt singurele. Frica de inaltime e destul de deranjanta si nu pot face nimic sa scap de ea, dar celelalte nu sunt atat de grave, ma pot controla in situatiile respective.

| Mayar a răspuns (pentru thegatekeeper):

Oai, si eu am frica de inaltime. Deja intru in panica si nu stiu cum sa ma stapanesc... e oribil sad

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Fericirea propriei mele fiinte,euforia oamenilor, inconstienta.

Semi-ihtiofobie, semi pentru ca mananc pesti, dar nu-i suport vii, in special pe aia mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Intuneric
2. Moarte
3. Viitor.

| Zatharra a răspuns:

1.Viitorul
2.Neştiinţa
Astea mă omoară...Peace!

| neca a răspuns:

1 sa mor spulberat de o masina care vine cu viteza mare, in fata unei gratinite

2 sa iasa ceva desub pat sama linga pe obraz si sa mearga napoi sub pat

3 sa am diaree cand sunt la scoala

| violetflyer a răspuns (pentru neca):

2 ar putea fi o pisica, de ce nu?

| neca a răspuns (pentru violetflyer):

Pentru ca n-am pisica O_O

| violetflyer a răspuns (pentru neca):

Pai poate sa intre de afara, pe geam, sau sa-l sparga sau s-o faca cineva intentionat. Nu e asa de strasnic happy

| neca a răspuns (pentru violetflyer):

Locuiesc la etaju 2, am termopane, si locuiesc singur

| violetflyer a răspuns (pentru neca):

Si nu poate nimeni sa-ti sparga geamu' si sa-ti puna o pisica in casa, nu? ¬.¬

| neca a răspuns (pentru violetflyer):

Si sa urce pana la etaju 2 -___-? da total posibil

| MaskOfSanity a răspuns:

1. Şerpii
2. Păpuşile ălea creepy, din porţelan.
3. Cimitirele. Nici eu nu ştiu de ce, dar am o teamă ciudată de cimitire. Mă rog, doar când sunt singură într-un cimitir, noaptea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Am avut 20 de serpi, sigur i-ai fi iubit ca erau ai mei. plus unul de la cineva.
1. Paianjenii dar voi incerca sa scap de teama asta. Cand am ocazia, sa iau o tarantula in mana si alti paianjeni care nu sunt agresivi si nu-mi vor face mana praf si nu imi vor intra in carne si imi vor roade oasele.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru anonim_4396):

Şerpii sunt naşpa. O să-ţi trimit poze cu păienjeni pe mess, Maui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Asa pot sa vad si eu o groaza. Nu-ti mai spun ca aveam o colega, care murea cand ii vedea si in revista si faceam misto de ea, pana mi-a luat parca diriga... revista.

| Wøodenpints a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Sper să te rătăceşti într-un cimitir şi să te fugărească păpuşi din porţelan, după care să cazi într-o groapă proaspăt săpată şi să fii îngropată de vie cu şerpi.
O yeah b-)

| Holocaust a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Ar trebui sa vizitezi insula asta: http://www.atlasobscura.com/places/la-isla-de-las-munecas

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Wøodenpints):

Prea puţin probabil.N-am, ce să caut singură într-un cimitir.
Sper să-ţi intre cărăbuşi şi păienjeni pe sub piele, ca-n filmele cu mumii.

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Holocaust):

Meh, lumea nu ştie ce să mai facă pentru divertisment.
http://www.diarioveloz.com/adjuntos/120/imagenes/000/010/0000010354.jpg
Ce urâtă e asta.

| Holocaust a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Eu nu inteleg de ce are asta ochii inchisi:http://images.atlasobscura.com/2012/12/10/14/22/30/358/file

| MaskOfSanity a răspuns (pentru Holocaust):

Dacă-i avea deschişi era mult mai urâtă. E mai bine aşa. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| CichasEmo a răspuns:

Matematica non-stop ar fi cel mai mare cosmar al meu.

| TheGenius a răspuns:

1.Gandaci (absolut toti)
2.Sa ma trezesc intr-o dimineata si sa imi dau seama ca sunt singura persoana de pe pamant
3.Sa aud noaptea zgomote ciudate

| MihayAndrey a răspuns:

SERPI, si SOARECI (scarba nu frica )

| Lydiaaa a răspuns:

Oh Dumnezeule!
Deci s-ar putea să sune cam ciudat dar mi-e frică de mulțimi. Mi-e frică și le urăsc, urăsc locurile aglomerate.
Mi-e frică de păianjeni și alte chestii care mă pot înțepa, ugh.
Fobia mea cea mai mare e matematica. În timpul orei stau și încerc din răsputeri să înțeleg ce se vorbește dar mă simt de parcă m-aș uita în gol, de parcă cineva mi-ar vorbi în altă limbă. Așa că, mi-e frică de mate, mi-e frică de proful de mate, mi-e frică să fiu pusă să calculez în public sau să fac un exercițiu, le fac mai greu și mi-e rușine, mi-e frică să fiu scoasă la tablă, mi-e frică să ridic mâna să dau un răspuns în timpul orelor de matematică.
Groaznic. laughing

| thegatekeeper explică (pentru Lydiaaa):

Nici mie nu imi plac multimile si locurile aglomerate, in general. Ma deruteaza si ma fac sa ma simt aiurea. E o teama destul de comuna din cate stiu, nu e ciudat. Cat despre matematica, mi se intampla si mie sa nu inteleg aproape nimic, dar nu intotdeauna. Mai rau era la chimie laughing. Pe langa asta, mai am si teama de inaltime.

| WAngel a răspuns:

Şerpii
Test la mate
Sobolani

| Shapeshifter a răspuns:

1. Lucruri lipicioase (de exemplu melci), gandaci.
2. Moartea celor dragi
3. Lucruri care ma suprind (nu-mi plac surprizele)

| AdrianaSweetyCy a răspuns:

Singurul lucru de care imi este frica este ziua in care imi voi pierde parintii sad nu am frica mai mare decat asta.