| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai ciudate complimente pe care le-aţi primit?

62 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Omul care trece prin zid.
Am răspuns. Acum m-am cam îngrășat.
Când eram mai subțire, treceam într-o veselie.

| Drimmero a răspuns:

'Esti toxic pentru mine, nu-mi faci bine dar te vreau'

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Mor. Asta a zis tipa aia de care mureai acum câțiva ani. Aia gold digger de Vaslui, Florentina. Degeaba negi, e stilul ei, ea vorbea așa.
Deși mă îndoiesc de ultima parte, dar fie cum zici tu.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu ai nici cel mai mic habar despre cine e vorba, nu are legatura cu site-ul asta/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Extraterestru.

| Mosotti a răspuns:

"Esti cel mai ciudat om din lume in unele chestii dar tocmai de asta te simpatizez". Cam adevarat, "compliment" nu prea pozitiv, dar corect.

| Catrice a răspuns:

Ești sexy. Dar nu-mi plac tipele sexy.

| SilentRain a răspuns:

"Nu esti frumoasa si nici macar desteapta, dar ti-as trage'o "
Asta a fost complimentul unui cretin

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Cretin că a fost onest cu tine?

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu i-am cerut parea, pentru mine e un dobitoc si sa fie onest cu masa'

| 1231242 a răspuns (pentru SilentRain):

Întrebarea este, dar de ce?!happy

| sofisis a răspuns:

"Mi-ai mancat 8 ani din viata si speri sa imi mai mananci inca vreo 50"

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Spune-i sa nu isi faca griji. Media de viata la barbati nu e de 80 de ani laughing

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

laughing) Hai ma, lasa-ne sa ajungem batrani. Eu as vrea sa ajung la 80 happy dar sa fiu intreaga la cap si mobila.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Speri prea multe 'ma'. pentru varsta aia.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Aoleo, am uitat ca esti sensibil la "ma". Ma scuzi happy
Si nu cred ca sper multe. Chiar cred ca am sanse. 2 dintre bunici au prins 85 in forma maxima happy
Unul a murit de super tanar dar nu de boala si o singura bunica de boala mai devreme de 70.
Deci vreo 75% am sanse laughing))

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nu e sensibilitate, e bun simt. Vorba aia, age before beauty. Esti scuzata
Ps: tu compari din nou 2 lumi diferite. Au avut alta viata bunicii tai fata de tine cum tu ai avut alta viata fata de ce vor avea copiii tai si asa si cu generatiile viitoare.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Chiar citeam zilele astea, apropos de geniala idee cu pensionarea la 70 de ani, ca speranta de viata in Romania este undeva la 65-69 laughing))

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nu sunt prosti. Ce se gandesc ei " lasa fraierii sa plateasca taxe pana in ziua cand inchid ochii. Daca am putea sa ii facem sa plateasca si dupa...".

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Pai normal ca nu sunt prosti. Ei sunt chiar destepti pentru ca ei majoritatea se pensioneaza de prin MAI pe la 45-50, cu pensii speciale. Ii doare in dodoasca.
Stiu pe cineva pensionat cu pensie speciala.ia aproape 10000 lei pe luna. Da-o-n pana mea

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Sa-i vorbesti cu -fă- data viitoare. E cel mai bun compliment pentru o doamnă sensibila ca el, ce pzdlui.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Pe mine m-a impresionat mereu primele lor care le primesc de sarbatori. In valoare de mii de euro. Saracii, cred ca si eu ca merita la cat de mult muncesc sa faca Romania locul minunat care este in ziua de azi.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Daaaaa, ce sa zic. Am primit si eu anul asta de la sindicat vreo 400 lei de Craciun. Am crezut ca s-au lovit la cap laughing))
Pai acum pe bune, nu trebuie sa manance si gura lor de sarbatori porc si preparate din porc? Cu ce bani vrei sa isi cumpere saracii?

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Daca as da 2 bani pe altii clar lor le-as plange acum de mila.

| GabiNoS a răspuns (pentru sofisis):

Eu stiu pe cineva cu 12000 asa ca...

| SG1995 a răspuns:

"Îmi place, se vede că ai potenția de armăsar."
Trimis prin mesaj în loc de bună ziua. Am vorbit cu tipa, am sunat-o pe cameră, era chiar bună, și avea și personalitate faină, m-am panicat la faptul că o să mă îndrăgostesc de ea și i-am dat rekt.

| bogdan324 a răspuns (pentru SG1995):

Suna ca un bot din ala care da mesaje sexy in speranta ca se face acolo un 5-10 lei.

| SG1995 a răspuns (pentru bogdan324):

Doar tipa era reală, adică pml ne-am sunat pe whapp, și am vorbit vreo 3 h pe cameră, după ce i-am arătat instrumentul prin lenjeria de corp pe cameră mi-a zis: "Exact cum am zis la început ai potențial de taur, tipi cu buze cărnoase și nasul acvilin în general sunt buni la pat." Mi-a zi ceva? Tipa voia să ne vedem în oraș să punem de un ftai, iar eu ca prostul i-am dat rekt. crying

| bogdan324 a răspuns (pentru SG1995):

Nu-i problema, inveti din greseli, data viitoare stii ce ai de facut xD

| LoveSleep a răspuns (pentru SG1995):

Nu mai scrie că fac cancer la ochi la ce fantezii nebune ai.

| DarthNiger a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu am ce zice laughing

| SG1995 a răspuns (pentru LoveSleep):

Aș vrea eu să fii fost fantezie, adică mă împăcat mai bine cu situația, dar experiența chiar a fost reală, a fost singura tipă de TWOO cu care am reușit să mă bag în seamă și am dat-o de rahat. crying

| gemeni6226 a răspuns:

Ai valoarea de 10 mii euro.

| gemeni6226 a răspuns:

As rupe patul cu tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fata eu muncesc si nu ma ajuta nimeni daca vrei si simti nevoia sa ai pe cineva care e cu capul pe umeri, poti sa ma contactezi sunt doar al tau. Te rog scriemi nume oficial Romeoo fantasticul 0737625219 sunama si sunt doar al tau.
Sa cante muzica https://www.youtube.com/watch?v=QsnkNYnsn2c

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nume de cod Romeoo inaltime 1.85 si fata nume de cod Julieta inaltime 1.65 si o su+ge la rece in direct. El betivan cu acte in regula iar ea profesoara de LIMBA romana impreuna au doi copii micul Boby si Capalau, la inceput erau foarte fericiti o familie perfecta pana cand pe data de 21.08. 2019 Julieta si-a inselat barbatul cu un baschetbalist de 2.04 cm inaltime din cap pana in picoare si au trait fericiti pana la adanci batraneti The End. sursa: https://www.glumite.ro/

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Esti bun ca sarea pe rana dar pacat ca nu mananc sarat."

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Iubesteti aproapele ca pe tine insuti daca vrei sa traiesti ani multi pe pamant.

Eram pe banca in parc cu o bere in mana si venise unu la mine isi pune mana stanga pe umarul meu drept si spune "Azi noi doi vom fi ca unul, vom fi un singur trup si asta in adevaratul sens al cuvantului" si sti de ce? "Pentru ca azi ne f+utem in c+ur ca niste baieti adevarati". Am stat asa un pic si m-am uitat sa vad daca e serios s-au nu. Si ghici ce? era cat se poate de serios.
Am fugit mancand pamantul.

Viata e plina de ciudatenii.

| Simpatic a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pai si-o fi dat seama ca esti gaywinking

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

Nai inteles eu stateam linistit pe banca cu o bere in mana si handicapatul ala ca altfel nu am cum sa ii spun a venit si ma abordat, individul era de doua ori cat mine + conditie fizica cam 1.95-2 m inaltime si solid. Nu stiu daca doar sa prostit pe moment s-au a vrut sa ma incerce sa vada daca cedez ca sa vada daca sunt pe invers dar chiar m-a speriat faza aia, deci am ramas asa marcat daca as putea spune.

| Simpatic a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Am glumit man tu tine stai linistit.
nu ala avea sigur dereglare psihica cat si hormonala, nu se fac glume de genul acesta privindu-ti orientarea sexuala fata de straini decat daca chiar esti cum afirmi, deci chiar era gay

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

Handicapatul ala daca pune mana pe tine s-au pe ori care altcineva ii *** in c+ur de le sare sangele pe nas nu e de joaca.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

Da sti cum a venit, pac simplu si usor s-a asezat langa mine asa fara nici o treaba si isi pune mana stanga pe umarul meu drept, si cat tupeu a avut individul. Avea in nas ca un fel de sarma cred ca era pirsing si in ureche un fel de cercel in forma de inima.
Pe moment am crezut ca ca glumeste, deci in nici un caz nu era de la bere, sa vezi ce zambet mi-a bagat paraca era Joker-ul asa mi-a zambit. Intr-o fractiune de secunda m-am ridicat de pe banca inainte sa ma prinda ca daca insista ma jur ca ii trageam una cat era el de mare si de solid.
Eu pe langa el am doar 1.75 hai maxim 1.77 si sunt slabut nu ma pot lupta cu unu de 1.95-2 m inaltime si solid ca un taur. Imi venea sa sun la politie dar ce mai ca nici timp nu mai aveam ca deja am luat-o la fuga.

| Simpatic a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Is fost boxer de performantawinking

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

In viata me-a nu am crezut ca o sa mi-se intample asa ceva, vara trecuta s-a intamplat. O gluma se face ca tot omu dar asta n-a fost gluma cand am plecat din parc ma uitam mereu in spate sa vad daca ma urmareste idotul.
Daca punea mana pe mine imi facea c+urul sita de faina.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

TU da, dar eu nu. Eu dea bia daca am grja de mine si de lucruriile mele dar mite sa ma bat cu cineva, cand eram copil parintii ma bateau si am ramas asa marcat astfel incat nu pot sa ma bat cu nimeni si nici nu imi sta in fire sa ma bat cu cineva ca nu sunt Van Dame.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

Cand aveam 18 ani un amic care tot asa imi spunea ca in club era unu mort de beat si vine la el si il pipaia, la fel am crezut ca glumea cand mi-a spus asta. Si sti care e faza ca ei se afla printre noi si numai dupa vorba si gesturi iti dai seama care e si care nu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

Eu nu pot sa ma bat cu nimeni de aia am si luat-o la fuga.

| Simpatic a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu-i problema bine ca te-ai ridicat si ai plecat, nu e bine sa te lupti si mai ales cu un adeversar mai solid, pe de alta parte gluma asta proasta a acestui maniac maloc nici nu merita luata in calcul.
O sa-si gasesca el nasul intr-o zi cand nu se asteapta, si o sa-l violeze ala pe el! Nu de alta dar niciodata nu stii cand unul aparent mai mic ca tine are o putere fizica de 10 ori cat tine.
Este un baiat la sala la care merg care de ex. la 75 de kg ale lui e mai puternic decat oricine pana la 130-140 kg, e singurul pe care l-am vazut facand pentru umeri cu haltera cu 160 de kg, altii nu pot pune greutatea asta nici la 200 kg corporala, deci unul ca asta daca ii da un pumn lu unu ca ala de te-a "agresat", il dezmembreaza!
Oricum totul este bine cand se termina cu bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Simpatic):

Asa e ai dreptate faza prosta e ca la puscarie sunt si mai multi ca individul asta https://www.youtube.com/watch?v=eVXlld7PRDA iar in celula e jale o sa stai cu inima cat un purice.

| Yurisa a răspuns:

"Vreau sa iti fac p*z*a piscina"
Sau cineva mi-a trimis un video cum si-o freca la poza mea de profil de pe Facebook
Nu prea primesc complimente ciudate.
Nu prea primesc mai bine zis sad

| Yurisa a răspuns (pentru Yurisa):

*Ceea ce nu e corect pentru ca imi place sa primesc complimente, zic ca merit și eu

| 1231242 a răspuns (pentru Yurisa):

Cum ești pe Facebook?happy

M-ai făcut curioshappy

PStongueentru un prietenhappy

| Yurisa a răspuns (pentru 1231242):

Poate iti zic alta data laughing

| DarthNiger a răspuns:

Am fost numit ''barbat adevarat'' iti dai seama? barbati adevarati in secolul 21, cine a mai auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am ajuns in punctul in care sa primesc atâtea complimente încât să consider vreunul ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai ciudat mi se pare acela cum ca miros bine, uneori prea bine, in conditiile in care am umblat printr-un mediu prielnic transpiratiei in ceea ce priveste locatia si clima.

Din punctul meu de vedere toata lumea trebuie sa fie curata.
Adica mi se pare ciudat sa remarci asta la cineva.

Adica zic si eu, mai ciudat e sa puti decat sa mirosi bine. Pentru mine e doar ceva normal.

Si nu, astfel de complimente n-au venit de la cineva care sta la tara sau mai stiu eu ce, oameni saraci cu mai putina igiena. Dar e ceva ciudat referitor la anturajul respectivelor persoane care mi-au remarcat asa ceva. Dar probabil ca depinde de vreun miros specific mai distinct sau cine stie ce parfum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai reacţii cam întârziate.De ce n-ai zis asta acum două zile când ai răspuns prima oară? laughing
Sărăcuţu' de tine, suferi grav de nebăgare în seamă.Mi se rupe sufletul. sad

| Dandinelle a răspuns:

"you don't look romanian by the way"
incerca sa faca un compliment, sa se bage in seama, dar tocmai de asta l-am lasat sa vorbeasca si am plecat.

| Alexandrionelu a răspuns:

"you are unusually white for a Romanian" laughing

| LorenzoRon a răspuns:

"Esti de treaba".
"Esti cea mai ok persoana pe care am cunoscut-o, dar nu putem fi mai mult decat prieteni".

| DarthNiger a răspuns (pentru LorenzoRon):

Si ce e asa ciudat la complimentul asta?