| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai importante calitati pe care trebuie sa le ai pentru a fi patron?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand sa pleci intr-o tara unde legile sant legi apoi deschizi o afacere, RO nu e asa indicata pentru afacere. E bine sa ai un nr mic de angajati, o firma familiara cum s-ar zice unde e respect si corectitudine, oferi 8h program la oameni, salariu decent si vor veni cu drag

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Dar poti avea o afacere de succes daca nu dai salarii mici? Adica nu trebuie sa fii genul de om mai zgarcit, mai rece, mai rau la suflet care sa nu iti pese de ceilalti, sa nu ti se faca mila?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand platesti bine si tratezi bine muncitorii o sa vina fericiti la servici altfel se schimba constant si ai batai de cap cu ei pentru ca trebuie invatati de la 0 mersul in firma

| Cheo0S a răspuns:

Sa stii sa te faci respectat de oameni.