Întrebare recomandată | CristiB93 a întrebat:

Care sunt cele mai mari 5 probleme pe care credeti ca le au majoritatea oamenilor din intreaga lume?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

- lipsa de incredere
- bani insuficienti
- necunoasterea de sine
- prieteni falsi
- alimentatie deficita

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

1.Necredinta.
2.Indoiala
3.Frica
4.Rusinea
5.Ura

| VadTot a răspuns:

Nu Mai au un punct de reper. Fricosi.Lasi.usor de manipulat! Resepectul de sine! nu mai sunt receptivi la ce li se intampla! Ai putea face orice cu ei in prezent atita timp cat numai au grija zilei de maine! Asta Sa dorit si sa realizat pana la urma. Si probabil incetul cu incetul ne vom apropia cu pasi repezi asa cum scrie in biblie referitor la 666. ceva de genul!

| Fluture a răspuns:

Banii, iubirea, sanatatea, dusmani, droguri/alcool.

| Seby90 a răspuns:

Cea mai mare problema a lor este banul. Daca nu il au nu stiu cum sa il faca, daca il au nu stiu cum sa il dea.
Ei inca nu realizeaza ca asa cum vin asa si pleaca?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Intoleranta, alcool\droguri, stresul, indepartarea de un mediu natural, criza de timp.

| LolaLollita a răspuns:

Intr-o ordine aleatorie:
-banii (sunt fie prea multi/fie prea putini)
-increderea (in sine sau in ceilalti, fie e prea multa, fie prea putina)
-sanatatea (de prea multe ori e neglijata)
-mandria/orgoliul
-frica (de esec, de schimbare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii, sanatatea, fericirea, frumusetea, stresul.

| Flaviucu a răspuns:

Banii, iubirea, sunt disperati dupa un loc de munca, dependenta bauturii alcoolice/drogurilor si timpul

| Hash001 a răspuns:

Razboaie fara sens si bani aruncati de americani la vrajeala.

| EvaneSScence a răspuns:

Blazarea, indiferenta, probleme cu sanatatea, lipsa de iubire, goana dupa bani.

| motolo9ve a răspuns:

1felul lor de a fi
2 stresul
3 banii
4 persoanele din jur
5 tot ce se intampla in lumea asta

| Eleonore a răspuns:

Nu ne respectam, nu ne iubim neconditionat, nu avem incredere ca binele invinge!