| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai stupide complexe fizice pe care le-ați auzit la alții?

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Doua fete tinere, ambele blonde, ambele de o frumusete rara.
Una inaltuta, perfecta la chip si corp, cu posibilitati financiare serioase din partea familiei, a bagat mii de euro in micsorarea nasului, micsorare care zic eu ca nu era justificata. Dar daca ei i s-a parut asa...
Cealalta, micuta, pana in 1, 50 m. Chiar daca avea cateva kg in plus, acele kg o avantajau, arata foarte bine asa. Cu un chip si o personalitate extraordinara, de multe ori mi se plingea ca e mica, si imi spunea in gluma sa ii dau 10 cm din ai mei (eu am 2.02 inaltime), iar eu ii spuneam ca daca puteam ii dadeam, dar, ca ar fi mai bine sa se duca sa se priveasca in oglinda. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Frica sa nu-l traga curentul! laughing
Cea ma stupida fraza cu care se prezinta romanii la medic, din lipsa celor mai simple si elementare cunsotinte generale.
Asta este fraza care i-a facut celebrii si pe unii romanii de peste hotare, facand-ui pe nedicii straini sa rada de prostia romanilor, care cred ca "curentul ala" ii infecteaza creierul, plamanii si alte organe, fara sa accepte ideea ca sunt virusi si microbi, care sunt la baza acestor infectii.

| Drimmero a răspuns:

Cand e vorba de fizic nu exista ''complexe stupide'' pentru ca fiecare isi stie confortul mental pe care il are datorita unor calitati/trasaturi fizice placute iar orice modificare ce nu trebuie sa fie acolo poate genera stres, frustrari, goana pentru a corecta acea imperfectiune. Empatizez cu orice om care nu se simte bine in pielea lui si vrea sa faca schimbari, si eu am facut destule schimbari fizice la mine, mi-am creat o imagine si trebuie sa ma invart in jurul ei fara sa fac alte modificari, percep ca imaginea aia e cea corecta si potrivita. Faptul ca te simti bine cu fizicul tau=satisfactie psihica. Chiar si niste banale de cosuri, riduri pot stresa persoana aia daca in mintea ei nu mai arata asa cum isi doreste, traim intr-o societate competitiva, orice defect stabilit de societate e blamat, despre ce vorbim, fizicul e foarte important in tot, deschide porti, dar pana acolo trebuie sa iti placa cine esti.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da,Drimmie,să ştii că are dreptate.De la tine m-am inspirat... sad

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai ce sa-i ceri astuia, e batut in cap si bolnav.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Văd.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea am auzit asa multe prin jur, poate doar la unele persoane care voiau sa slabeasca desi erau slabe.
Cele mai multe le-am vazut pe TPU surprise

| wildthing a răspuns:

Cel mai stupid complex fizic pe care-l observ eu in ultima vreme, din cauza politicii agresive de promovare a "cooroaselor" dezgustatoare gen Kim Kardashian, este acela al fetelor care au pur si simplu silueta de top model, de a fi frustrate ca n-au si ele cooru' mare. Asta mi se pare ceva aberant si arata ce poate face politica social media, de spalare pe creier a tinerilor usor influentabili, care nu stiu de capul lor.

| Cheo0S a răspuns (pentru wildthing):

Nu ca Kardashian.
Dar cele care sunt complexate sunt pe buna dreptate, nu au fund atractiv. Nu poti sa zici ca nu iti sare in ochi un coor mare.

| wildthing a răspuns (pentru Cheo0S):

Da, imi sare in ochi un coor mare...ma dezgusta! Primul cuvant care imi vine in minte, e "vaca".

| Cheo0S a răspuns (pentru wildthing):

Nu ziceam de grase.
Tu ziceai ca nu stiu cine se compara cu Kardashian alea sunt deformate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Am degetele prea subțiri".hee hee

| Cheo0S a răspuns:

Nu cred ca am auzit complexe stupide.
Poate doar de lucrurile care nu le poti schimba.

Răspuns utilizator avertizat
| 19flo79 a răspuns:

Majoritatea complexelor is nefondate dar cele mai stupide incep cu "îs prea"
slaba, urata, inalta, scunda, nasoasa, etc... happy

Si-a spus cineva (fete in general), is bine exact asa?