| 10Anonim01 a întrebat:

Care sunt lucrurile mărunte care vă fac fericiți? Credeti ca fericirea este efemeră?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca meseria altceva ce sa fie, masina? laughing

| AvalohAlyn a răspuns:

Dulciurile.

| RAY a răspuns:

Cearta cu o ametita ma facea fericit o vreme, uitatul la film,ascultat muzica,ma amuza politicieni cand le aud, cand vorbesc cu persoane dragi, cand reusesc sa am ce imi doresc, mirosul ierbi dupa taiere, mirosul ploi vara, tie?

| 10Anonim01 explică (pentru RAY):

Iarna, nu m-as putea opri din enumerat toate chestiile care imi plac despre ea laughing
Ploaia, mirosul după ploaie, o carte bună, îndeplinirea unui anumit țel, oamenii cu simțul umorului, zambetele din jurul meu.

| RAY a răspuns (pentru 10Anonim01):

Ne potrivim

| Drimmero a răspuns:

Echipa mea de suflet mi-a adus bucurii atunci cand mai aveam moralul la pamant, de cele mai multe ori.

Fericirea poate sa fie de scurta durata, mai ales cand esti microbist si pui mult suflet atunci cand echipa ta pierde vreun meci important, simti cum iti pica cerul in cap,, dar asa e in fotbal...azi e furtuna, iar maine e soare.
Exista atat frustrari, nervi, dar si bucurii combinate cu extaz.

Nu as considera pasiunile ca fiind lucruri marunte, te reprezinta ca personalitate, o parte din tine/

| SilentRain a răspuns:

Nici nu mai stiu cum se simte fericirea, e momentul cand reusesc sa fac ceva dupa ce am depus efort indelungat
Si conversatile simple cu anumite persoane

| SG1995 a răspuns:

Da, cred că fericirea e o stare, la fel ca și tristețea, iar de-a lungul vieții poți avea ambele experiențe.
Eu personal nu cred că scopul omului e să fugă după fericire, ci că acest lucru vine ca un adaos în funție de trăiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicile.
Nefericirea altora.
Nu sunt "lucruri", dar merg, nu?
Da.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Ploaia

| 10Anonim01 explică (pentru IoanaRoman09):

Oh, imi place cum gândești laughing

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru 10Anonim01):

Si mie imi place...ploaia : )))

| Demetrov a răspuns:

Zmeu` Ninja`
Concertele lui la care am fost

Eu spun ca fericirea este de lunga durata, indiferent de varsta, de ce o sa se intample, am sa fiu fericit.

| AlMaDi a răspuns:

Eu insami ma fac fericita.
Dar candva m-am indragotit de o raza de soare, surprinzator, pentru ca mie nu imi place soarele.
Fericirea e efemera atunci cand nu muncesti pentru ea si te bizui pe anumite lucruri marunte, oameni marunti sa te faca fericit.
Pentru fericire muncesti, lupti.