| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt mai scumpe? Lentilele de contact sau ochelarii? Cam ce diferență de preț exista între ele?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Catre amuzantii de mai sus, voi aveti cap doar ca sa nu va ploua in git, ca de folosit nu il folositi de nici o culoare. Ionele, fii atent aici - consideram ca gasesti lentile de contact cu 150, da? Ala e un set pentru doua saptamini, maxim o luna. Ochelarii ii schimbi o data la un an-doi, daca nu mai mult. O pereche de lentile de contact anuale, ca exista si asa ceva, costa undeva de pe la 300 RON in sus. Mai ieftin ca o pereche de ochelari, nu? Da, dar cit de usor e sa schimbi/stergi ochelarii, si cit de nasol e daca faci vreo infectie la ochi si trebuie sa porti nenorocirile alea de lentile de contact? A, da, si cred ca stii ce se poate intampla daca adormi fara sa ti le scoti, nu? Iti f*&i ochii de tot, asta se poate intampla! https://www.empireretina.com/......overnight/

3 răspunsuri:
| DARLINGx a răspuns:

Ochelarii, pentrucă sunt multe perechi de ochelari cu calitate mai bună și costă mai mult. Pe când lentilele de contact le găsești și la 130 de lei, sau preț mai mic

| Cozmea022004 a răspuns:

Ochelarii sunt mai scumpi, deoarece sunt mai buni pentru ochii tai, iar lentilele nu sunt bune deloc. Normal, ochelarii luati de la cabinet sunt cei mai buni, nu cei de la farmacie.

| TeodorescuSimona a răspuns:

Este evident ca ochelarii ii schimbi mai rar. Dar uneori lentilele de contact sunt de preferat. Cand ai nevoie de lentile de ultima generatie e de ajuns sa comanzi online, de exemplu lentile zilnice www.optilen.ro/lentile-de-contact-zilnice.html